Громадські організації звинувачують Ольгу Богомолець у саботажі медреформи

9 червня 2017, 12:55
Сьогодні, 9 червня, провідні громадські організації закликають президента України Петра Порошенка відкликати Ольгу Богомолець з посади голови парламентського комітету з питань охорони здоров’я

Про це йдеться у відкритому листі, підписаному виконавчим директором міжнародної антикорупційної організації Transparency International Україна Ярославом Юрчишиним, виконавчим директором благодійного фонду Пацієнти України Ольгою Стефанишиною, співзасновницею фонду Таблеточки Іриною Литовченко. Також до підписантів долучилися громадські організації Реанімаційний пакет реформ, Центр UA, Батьки за вакцинацію, ОПІРОРГ, Сильні громади, Фундація Регіональних Ініціатив та благодійна організація Мережа

Відео дня

За словами активістів, приводом для звернення стали дії та, подекуди, бездіяльність Богомолець, що стопорили впровадження медичної реформи. Зокрема, голова комітету уникала конструктивної співпраці та не брала участь у доопрацюванні урядових законопроектів, не з’являлася на засіданнях парламентської групи під час їх доопрацювань.

"Богомолець, як Голова парламентського комітету відкрито саботує її [медичну реформу]. Під час голосування законопроектів у парламенті, Ольга Вадимівна неправдивими тезами ввела в оману депутатів та фактично заблокувала старт медреформи. Мільйони українців щодня стикаються з брехливою системою медицини, змушені платити хабарі, перебувати у напівзруйнованих лікарнях та лікуватися в принизливих умовах", – зазначає Стефанишина із БФ Пацієнти України.

Такі дії Богомолець активісти класифікують як злочин проти українських пацієнтів.

Нагадаємо, вчора Верховна Рада проголосувала за основний законопроект №6327, який змінює систему медицини. Водночас, законопроект №6329, яким впроваджується більш прозоре керування фінансами медичних закладів, народні депутати відхилили.

"Вчорашнє голосування за медреформу стало індикатором того, що голова профільного комітету… фактично, разом з представниками Опоблоку прагне зберегти гнилу систему хабарництва у лікарнях, яка принижує як пацієнтів, так і лікарів, а головне – позбавляє усіх якісної медичної допомоги", – зазначає Юрчишин із Transparency International Україна.

Активісти переконані, що з такою позицією голови профільного парламентського комітету у парламенті реформа медицини не має шансів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X