Гройсман зібрався позбавити облгази монополії у поставках газу населенню

10 листопада 2017, 15:40
Прем'єр-міністр Володимир Гройсман виступив за рівний доступ усіх учасників на ринок поставок газу населенню

Про це прем'єр заявив у Верховній Раді під час години запитань до уряду, передає УНІАН.

За словами Гройсмана, необхідно демонополізувати ринок газу, допустивши до нього різних трейдерів "блакитного палива".

Відео дня

"Ми не зацікавлені як держава, як громадяни в тому, щоб у нас були монополісти, в тому числі і такі, як державна компанія Нафтогаз. Ми повинні допустити на ринок газу абсолютно всіх торговців газом, щоб у нас не було монополії ні в облгазах, ні в Нафтогазі", - сказав прем'єр.

Він пообіцяв, що «якщо для цього будуть потрібні якісь акти уряду, вони будуть прийняті негайно».

Як відомо, закон Про ринок природного газу набув чинності 1 жовтня 2016 року. Згідно з цим документом, газорозподільні мережі повинні бути взяті в оренду компаніями-операторами (облгазами). Можливі надходження в бюджет 2017 року разі введення орендної плати можуть скласти понад 700 млн грн.

Нещодавно в НАК Нафтогаз заявив про втрату монополії на газовому ринку України. Щоб підтвердити або спростувати цей статус, Нафтогаз вирішив звернутися до Антимонопольного комітету України (АМКУ) з проханням провести відповідну перевірку.

У компанії зазначають, що "розмови про монополізм Нафтогазу" часто є "свідомими маніпуляціями, які активно поширюють ті, хто зацікавлений в збереженні монополії "облгазсбітів" - дочірніх структур облгазів, які постачають газ населенню, і які контролюється переважно групою Фірташа.

"Таким чином вони намагаються відвернути увагу від того факту, що їх становище на ринку призводить до недопущення конкуренції в поставках газу населенню і ущемлення інтересів інших учасників ринку, яке було б неможливим за умов існування значної конкуренції", - заявляли в НАКу.

Показати ще новини
Радіо НВ
X