Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Гройсман озвучив, скільки Україна щомісяця втрачає через блокаду Донбасу

7 березня 2017, 19:54
772
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Блокада Донбасу відбувається виключно в інтересах РФ, заявив Володимир Гройсман

Фото: Урядовий портал

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман оцінив збитки держави у зв’язку з енергетичною блокадою Донбасу в щонайменше 2 млрд грн щомісяця 

"Сьогодні 2-4 млрд [грн] щомісяця ми втрачаємо. Це сьогодні та ціна втрат [від енергетичної блокади]", - заявив він, відповідаючи на питання журналістів у міській клінічній лікарні №1 у Вінниці.

Гройсман наголосив, що за блокаду Донбасу "заплатить кожен українець своїми втратами".  "Ця блокада значно негативно вплине на економіку. Це може призвести до падіння ВВП", - заявив він, додавши, що у 4-му кварталі ВВП України збільшився на 4,7%

За словами глави уряду, блокада відбувається виключно в інтересах Москви. За відсутності постачання вугілля антрацитової групи, яке видобувається лише на окупованих територіях Донбасу, підприємства можуть закуповувати його лише у США або РФ, додав він.

"Якщо хтось вважає, що вугілля треба придбати у Російській Федерації, я категорично проти, тому що це і є торгівля з країною-ворогом, куди ми, українці, маємо заплатити валюту для того, щоб купити товар, від якого ми серйозно залежні", - зазначив Гройсман.

Нагадаємо, що раніше Володимир Гройсман заявив, що енергетична блокада Донбасу призведе до підриву національної валюти, припинення економічного зростання, зменшення надходжень до бюджету, неможливості виконання соціальних програм і робочих місць.

Блокада основних транспортних артерій з окупованими регіонами Донбасу почалася 25 січня за ініціативи ветеранів АТО, також у русі беруть участь політсили і окремі народні депутати. 

Українська влада не підтримала блокаду окупованого Донбасу. Аргументом проти цього стало те, що українським ТЕЦ потрібне вугілля антрацитової групи, яке видобувають в окупованих регіонах Донецької і Луганської областей. З 17 лютого в Україні діє режим надзвичайного стану в енергетиці.  

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися