Гривня зберігає свої позиції ₴24,8 за долар США – тижневий валютний огляд

25 липня 2016, 12:15
На поточному тижні, 25-31 липня, валютний ринок має продовжувати тренд помірного укріплення курсу гривні по відношенню до долара США. Діапазон волатильності національної валюти не перевищуватиме ₴0,15

Офіційний курс від НБУ станом на початок дня у понеділок, 25 липня, складав ₴24,81/$1. На готівковому ринку курс купівлі долара становить в середньому ₴24,71, а продажу – ₴24,97. На міжбанку гривня протягом дня котується за ₴24,78-24,8/$1.

Відео дня

За прогнозами опитаних експертів, поточний тиждень не принесе суттєвих змін курсу нацвалюти по відношенню до долара США. Пара гривня-долар коливатиметься в діапазоні ₴28,75-28,85/$1, каже фахівець відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital Сергій Фурса.

На даний момент надходження валютної виручки в країну лишаються стабільними, не дивлячись на скорочення промисловості у червні поточного року. Каталізатором для зростання курсу долара як і раніше залишаються очікування виходу на ринок покупців валюти під виплату дивідендів. Але якщо цього не станеться, можна і далі спостерігати збалансований ринок і торги в діапазоні ₴24,70-24,95/$1.

«У той же час негативний фон створюється в зв'язку з невизначеністю навколо співпраці України і МВФ. Відстрочка чергового траншу чинить психологічний тиск, що відбивається на стабільності гривні, а також знижує інвестиційну привабливість», – каже провідний експерт сектора продажу казначейських продуктів ОТП Банка В'ячеслав Озеров.

Проте в цілому поточний тиждень, як і минулий, знову не запам'ятається незвичайним процесами на валютному ринку. Нагадаємо, попередній тиждень ринок балансував у дуже вузькому діапазоні – ₴24,79-24,86/$1.

Переважно домінувала пропозиція валюти, що дало можливість НБУ поповнити золотовалютні резерви, викуповуючи валюту на ринку. Протягом тижня НБУ тричі виходив на ринок з аукціонами на покупку валюти, в результаті яких викупив $58,6 млн, утримуючи ринок вище ₴24,8/$1. На поточному тижні також, найімовірніше, Нацбанк буде викуповувати валюту до резервів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X