Гривня найбільше девальвувала серед усіх світових валют - Bloomberg

2 лютого 2016, 03:59
Гривня очолила щотижневий список валют, які найбільш девальвували

Українська валюта втратила близько 2% і встановила антирекорд у 2016 році на рівні 25,7 грн за долар, повідомляє Bloomberg.

В агентстві прогнозують, що гривня може втратити до 4,4% і це буде найбільшим показником девальвації із загального переліку валют, який відстежує Bloomberg.

Відео дня

Серед причин падіння курсу фінансисти називають незначну пропозицію валюти з боку Нацбанку України, який прагне зберегти обсяг резервів до моменту отримання чергового кредитного траншу від МВФ.

Але МВФ поки відклав рішення по третьому траншу, який Україна прагне отримати з вересня 2015 року - часу, коли влада зупинилася в реалізації податкової реформи і в бюджетному процесі. І хоча Фонд, швидше за все, прийме позитивне рішення про транш у лютому, це навряд чи дозволить Нацбанку України надати достатню допомогу імпортерам, які очікують стабільності валюти.

Також експерти агентства звертають увагу на те, що з початку 2016 року Україна не отримала досить експортної виручки, щоб задовольнити валютний попит.

Незважаючи на це, вони вважають, що нинішня девальвація може бути тимчасовою.

"Як тільки Україна отримає кошти МВФ, а ринок побачить сигнали фінансової підтримки країни, валюта повинна зміцнитися - до 24 грн за долар", - відзначають в агентстві, посилаючись на слова глави НБУ Валерії Гонтарєвої, яка підтверджує, що девальвація має сезонний характер.

Нагадаємо, Національний банк України (НБУ) визначив наступні курси іноземних валют по відношенню до гривні на 1 лютого: 100 доларів США - 2555.5029 і 100 євро - 2790.6092.

Показати ще новини
Радіо НВ
X