Гривня утримується на рівні ₴24,8/$1, зміни курсу очікуються не раніше кінця серпня - тижневий валютний огляд

Гривня утримується на рівні ₴24,8/$1, зміни курсу очікуються не раніше кінця серпня - тижневий валютний огляд
На поточному тижні, 08-12 серпня, валютний ринок продовжуватиме тренд поступового укріплення курсу гривні по відношенню до долара США. Діапазон волатильності національної валюти не перевищуватиме ₴0,20

За офіційним курсом НБУ у понеділок, 08 серпня, гривня встановилася на рівні ₴24,8/$1. На готівковому ринку курс купівлі долара становить в середньому ₴24,76, а продажу – ₴25. На міжбанку гривня протягом дня котується за ₴24,8-24,82/$1.

За прогнозами спеціаліста відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital Сергія Фурси, на поточному тижні курс національної, за відсутності непередбачуваних форс-мажорних обставин, лишиться у коридорі, який можна було спостерігати протягом кількох минулих тижнів. Пара гривня-долар, за очікуваннями опитаних експертів, коливатиметься в діапазоні ₴24,75-24,85/$1.

«На даний момент тиждень не віщує істотних змін. Стримуючими здешевлення гривні факторами лишається надходження експортної виручки компаній агросектору, які вже розпочали збирання і відвантаження врожаю», – пояснює провідний експерт сектора продажу казначейських продуктів ОТП Банка В'ячеслав Озеров.

З іншого боку, тиск на національну валюту можуть чинити покупки валюти підприємств під виплату дивідендів. Хоча, з огляду на тривалість процедури, даний ефект можна чекати лише ближче до кінця серпня.

«У разі ж перевищення пропозиції валюти над попитом, висока ймовірність того, що Національний банк України виходитиме на валютний ринок для її викупу на рівні ₴24,75-24,80/$1», – каже Озеров.

Минулого тижня НБУ не поповнював золотовалютні резерви країни. Відмовитися від закупки валюти регулятора змусив штиль на валютному ринку – він виявився досить спокійним і збалансованим, торги проходили у дуже вузькому діапазоні. Міжбанківський ринок повністю справлявся самостійно із коливаннями курсу, оскільки пропозиція валюти повністю задовольняла попит на неї, що звело до мінімуму волатильність та звузило спред до кількох копійок.

Хочете знати не тільки новини, а й що за ними криється?

Читайте журнал Новое Время онлайн.
Передплатіть зараз

Читайте 3 місяці за 59 грн

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: