Гонтарева розповіла, що буде з Приватбанком

26 січня 2017, 14:24
Чи буде проданий Приватбанк, можна буде сказати тільки після того, як з'явиться нова стратегія розвитку держбанків  

Про це повідомила в інтерв'ю журналу Новое время глава НБУ Валерія Гонтарєва.

Після націоналізації Приватбанку частка державних кредитних установ у країні досягла 50%. І тому стратегія розвитку держбанків застаріла.

Відео дня

"Зараз ми повинні переписати стратегію держбанків. Для цього запросили ЄБРР активно брати участь у капіталі, та у фінансуванні Приватбанку, і в його стратегічному розвитку", – розповіла Гонтарева.

За її словами, Приватбанк зараз є самим докапіталізованим і найчистішим банком країни. Тому що на стороні активів державні цінні папери, які Мінфін випустив на 116,8 млрд грн. Є ще портфель депозитів, виданий фізичним особам та малому бізнесу на суму 25 млрд грн. Це, за словами глави регулятора, якісний портфель.

"З цього банку, якщо мати стратегію, держава може дуже швидко і продуктивно розвинути бізнес. І тоді його можна продати з хорошим мультиплікатором. У нас в країні немає іпотеки. Взагалі. У всьому світі це 100-120% ВВП. А у нас практично 0%, є тільки невирішене питання по валютній іпотеці часів 2005-2008 років. Тобто при правильному управлінні це стане реальною success story. Це головне завдання", – заявила Гонтарєва.

Ще одне завдання держави – щоб акціонери повернули гроші. Як мінімум, якщо він реструктуризує кредитний портфель на ринкових умовах і дасть реальні застави, то більшу частину резервів під непокритий кредитний ризик можна буде розформувати – а це близько 150 млрд грн. Тобто повернути вкладений капітал державі.

Раніше міністр фінансів Олександр Данилюк заявляв, що Приватбанк планують продати

Показати ще новини
Радіо НВ
X