Гонтарева розповіла про те, що сталося з Банком Дельта

8 жовтня 2015, 14:39
Національний банк пропонував націоналізувати найбільший з проблемних банків – Дельта Банк як системну фінустанову. Однак цю ідею не підтримало Міністерство фінансів, яке виступає власником державних банків, в інтерв'ю НВ розповіла голова НБУ Валерія Гонтарева

Націоналізувати Дельта Банк НБУ, за її словами, пропонував тому, що в ньому перебувало 16 млрд грн гарантованих депозитів фізичних осіб – із загальної суми депозитів фізичних осіб в розмірі 23 млрд грн. До того ж на нього припадало 6 млрд грн міжбанківських кредитів, 10 млрд грн рефінансування Нацбанку і депозити великих державних компаній на суму 3,5 млрд грн.

Відео дня

"Тобто цей банк з усіх боків потрапляв під критерії системності. У всякому разі, з нашої сторони ми бачили це", - сказала вона.

Гонтарева підтвердила, що загальна сума заборгованості банку перед НБУ становить 10 млрд грн. У структурі цієї суми за час каденції самої – з червня 2014 року – Дельта Банку було видано один кредит рефінансування під папери з державною гарантією.

"Цей кредит був виданий у вересні минулого року на суму 960 млн грн. для виплат фізичним особам, вкладникам банку в сумі до 200 000 грн. Всі інші попередні рефінансування, видані Дельта Банку, були до мого приходу", - сказала вона.

На питання про те, навіщо було видавати навіть ці 960 млн грн банку, якщо всі розуміли, що він не жилець, і чому власник банку досі не поніс ніякого покарання, глава Нацбанку відповіла, що цю суму він отримав на виплату фізичним особам, яким їх і виплачував під наглядом куратора НБУ.

"Це все задокументовано. Питання історії Дельта Банку дуже довге, щоб зрозуміти, що і куди він виводив за час свого існування, - сказала вона. - Я очікую, що будуть покарані всі власники 58 банків, відправлених до Фонду гарантування. У мене є питання до всіх".

Інтерв'ю з главою НБУ читайте в новому номері журналу Новое Время №37 від 9 жовтня 2015 року

Показати ще новини
Радіо НВ
X