Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Гонтарева розповіла, до чого призведе блокада Донбасу

23 лютого 2017, 20:20
2292
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Валерія Гонтарева думає про "антикризові заходи" через блокаду Донбасу

Продовження блокади торгівлі України з підконтрольним сепаратистам східним регіоном призведе до скорочення валютних надходжень в країну, що не тільки відсуне плани валютної лібералізації, але може зажадати "антикризових заходів"

Про це заявила глава Національного банку України (НБУ) Валерія Гонтарева в інтерв'ю Reuters.

"Негативні наслідки для нашого платіжного балансу можуть бути на рівні $2 мільярдів. З одного боку, можемо побачити зменшення надходжень валютної виручки від металургів, а з іншого боку - попит на валюту, яка необхідна для купівлі вугілля", - сказала вона.

За розрахунками НБУ, у 2016 році експорт продукції металургії за кордон склав $8 мільярдів, або четверту частину сукупного експорту.

"Якщо зупиняється металургія, значить будемо вживати антикризові заходи", - сказала Гонтарева.

Вона також додала, що з ключовим кредитором країни – Міжнародним валютним фондом минулого тижня обговорювала кроки на випадок значного загострення збройного конфлікту в Донбасі.

"У нашому базовому сценарії макропрогнозу ці події не закладені. Але у нас є сценарій і на чорний день. Ми розуміємо, як будемо реагувати в плані платіжного балансу та банківського регулювання", - сказала Гонтарева, не розкриваючи деталей.

В якості прикладу вона нагадала заходи жорсткого контролю за валютними операціями і обмеження на купівлю валюти, запроваджені восени 2014 року і на початку 2015 року, коли українська армія несла великі втрати в боях з сепаратистами, а курс гривні через паніку впав до історичного мінімуму – нижче 36 за $1 з 8 в 2013 році до початку революції та зміни влади в Києві.

Нагадаємо, 25 січня ветерани АТО заблокували залізницю Луганськ-Лисичанськ-Попасна для припинення торгівлі з незаконними збройними формуваннями. Учасники блокади заявили, що не будуть пропускати метал, вугілля, деревину, а також партії алкоголю і сигарет.

Головне

Україна/Події

Сьогодні, 13:22

article_img
Знову в грі. Насіров розповів, коли приступить до роботи і яку отримав компенсацію за "прогул"

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися