Гонтарєва прокоментувала звинувачення у сприянні виведенню коштів владою Януковича

7 жовтня 2016, 11:38
Глава Національного банку Валерія Гонтарева заперечує свою причетність до виведення коштів з України попередньою владою

Про це йдеться у заяві голови НБУ.

За її словами, регулятор цілком підтримує закон про спецконфіскацію чи будь-який інший законний спосіб повернення коштів до бюджету країни.

Відео дня

За словами Гонтаревої, НБУ зі свого боку зробив усе можливе для того, щоб ці кошти були арештовані ще в червні 2014 року. Тепер справа за депутатами.

"Компанія ICU вже понад 8 років є лідером на ринку ОВДП як за брокерськими послугами, так і за послугами торгівлі державними цінними паперами. Про її лідируючі позиції говорять публічні рейтинги щодо торгівлі ОВДП та управління активами клієнтів. Тому, коли інвесторам чи банкам потрібно було професійне супроводження угод із борговими цінними паперами, вони, у більшості випадків, зверталися за послугами до компанії ICU", - прокоментувала Гонтарева звинувачення.

За її словами, у жовтні 2013 року вийшла нова редакція закону "Про депозитарну систему України", яка зобов’язала учасників ринку оформлювати всі угоди купівлі-продажу ОВДП через ліцензовані компанії-брокери.

"Коли у державного Ощадбанку виникла необхідність залучення ліцензованого брокера для проведення угод вторинного ринку між нерезидентами та банком, вони звернулися до компанії ICU. До виходу нової редакції цього закону в "Ощадбанку" такої необхідності не було – він був обслуговуючим банком, зберігачем ОВДП та первинним дилером для нерезидентів", - пояснила Гонтарева.

Глава регулятора підкреслила, що наразі цінні папери та гроші на рахунках компаній-нерезидентів в Ощадбанку арештовані та очікують рішення Верховної Ради України щодо спецконфіскації. Станом на кінець вересня 2016 року на арештованих рахунках перебувало 645,4 млн дол і 1,8 млн грн.

Показати ще новини
Радіо NV
X