Гонтарева повідомила, коли чекати черговий транш кредиту від МВФ

23 грудня 2016, 08:39
Успішна націоналізація Приватбанку і прийняття держбюджету на 2017 рік дозволяє очікувати отримання Україною четвертого траншу кредиту Міжнародного валютного фонду (МВФ) за програмою розширеного фінансування EFF у січні 2017 року

Про це заявила голова Нацбанку Валерія Гонтарева в ефірі радіо Вісті, передає Інтерфакс-Україна.

"Ми вже готуємося (до 4-го траншу). У січні, думаю, будемо отримувати наступний транш", - сказала вона.

Відео дня

Гонтарева також зазначила, що "все світове співтовариство" привітало Нацбанк і Україну з націоналізацією Приватбанку. Вона нагадала, що проблема найбільшого в країні банку була детально прописана в останньому меморандумі між Фондом і Україною при отриманні третього траншу кредиту EFF.

Що стосується інших обіцянок Фонду за цим меморандумом, зокрема, щодо земельної та пенсійної реформ, то, на думку голови Нацбанку, Україна має життєву потребу в них, однак виконання їх можна перенести в наступний транш.

"Треба дуже поспішати робити реформи", - підкреслила Гонтарєва, нагадавши, що все на 2017 рік заплановано отримання чотирьох траншів МВФ, тоді як в 2016 році при такому ж плані вдалося отримати тільки один.

Нагадаємо, що відкрита МВФ у березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько $17,25 млрд) з першим траншем в $5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншів по SDR1,18 млрд (близько $1,65 млрд) і зменшення квартальних траншей в 2016-2018 роках до SDR0,44 млрд ($0,61 млрд).

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X