Гонтарєва пояснила, що сталося з банком Михайлівський

6 червня 2016, 10:49
2275
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Менеджмент банку має відповідати перед судом, переконана Гонтарєва

За оперативне виведення з ринку банку Михайлівський треба подякувати співробітникам Нацбанку, які вчасно попередили можливі махінації

Про це в інтерв'ю Українській правді заявила Валерія Гонтарєва.

"За оперативне виведення з ринку банку Михайлівський я не просто не звільню, а збираюся нашим співробітникам виділити якщо не грошові премії, тому що вони у нас не передбачені, то, як мінімум, подяки голови Нацбанку", - заявила глава НБУ.

Гонтарєва також пояснила, що трапилося з банком. За її словами, до категорії проблемних фінустанову віднесли ще минулого року. Для банку також розробили тоді програму, яку вони повинні були виконати.

"Ми з керівником банку, паном (Ігорем) Дорошенко, спілкувалися і попереджали, що є шанс потрапити під кримінальну відповідальність, якщо банк буде робити щось незаконне", - пояснила вона.

За словами Гонтаревої, тепер можна констатувати факт - банк потрапив (і менеджмент банку, і акціонери банку) під кримінальну відповідальність.

"Що ж зробив банк? Звільняється Дорошенко, вранці нам це стає відомо зі ЗМІ. Він навіть напередодні нам нічого не повідомив. У цей момент банк був проблемним і перебував на особливому моніторингу з боку Нацбанку. Крім того, у нас там постійно перебував куратор", - говорить глава НБУ.

"З ранку куратору кажуть, що операційна система банку не працює з технічних причин. Це означає, що куратор не може нічого побачити в системах, він не може побачити, що банк робить. Куратор нам негайно це повідомляє, потім ми ще дізнаємося, що несподівано звільнився Дорошенко і розуміємо, що відбувається щось дивне. Ми тут же відключаємо банк від системи СЕП і перекриваємо можливості вивести гроші за межі України", - констатує Гонтарева.

Глава НБУ запевнила, що регулятор встиг відключити рахунки, щоб банк не зміг вивести кошти.

Нагадаємо, 23 травня з'явилася інформація про фінансові проблеми банку Михайлівський і можливе визнання його неплатоспроможним.

Зверніть увагу

29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
20 січня, 16:54
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Головне

Геополітика

Сьогодні, 12:52

article_img
Росія відкинула ультиматум США щодо ракетного договору та наполягає на його збереженні
Події

Сьогодні, 14:00

article_img
Донецьк і Луганськ прямо зараз. Журналіст Денис Казанський розповідає, що відбувається на окупованих територіях
Події

Сьогодні, 13:22

article_img
МОЗ розгляне питання про оголошення епідемії кору в Україні - Супрун