Гонтарєва пояснила, чому падає гривня

3 лютого 2016, 15:29
Зниження курсу гривні в останні кілька днів викликано фундаментальними факторами - погіршенням стану платіжного балансу країни через несприятливу кон'юнктуру на світових ринках сировини

Про це заявила глава Національного банку України Валерія Гонтарєва на засіданні профільного парламентського комітету в Києві, передає Інтерфакс-Україна.

"Сезонні фактори залишилися позаду. Але фундаментальні фактори знаходяться поза зоною впливу НБУ. Нацбанк не протидіє впливу фундаментальних факторів", - підкреслила глава Нацбанку.

Відео дня

За її словами, вже понад тиждень ринок знаходить рівновагу без втручання НБУ. У січні діяли сезонні фактори, тому Нацбанку довелося 5 разів виходити на ринок з інтервенціями і продати $ 118 млн, аби утримати курс від зайвого падіння.

Раніше НВ писало, що глава НБУ вважала ситуацію на валютному рівні стабільною.

Зауважимо, головний регулятор погіршив прогноз зростання реального валового внутрішнього продукту України на 2016 більш ніж удвічі. Уповільнення темпів росту ВВП в порівнянні з попереднім роком обумовлене більш низькими цінами на світових сировинних ринках та іншими факторами.

Показати ще новини
X