Гонтарева назвала банк з найбільш кричущим випадком "правового свавілля"

26 січня 2017, 10:08
3946
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Гонтарева назвала банк з найбільш кричущим випадком "правового свавілля"  - фото

Валерія Гонтарева розповіла про випадки "правового свавілля" у банківській сфері

"У нас зараз банки-"зомбі" повертаються. Це яскраві приклади правового свавілля. Наприклад, кричущий випадок – з банком Велес", заявила глава НБУ Валерія Гонтарева в інтерв'ю журналу Новое время

За її словами, цей заклад ніколи не займався банківською діяльністю, а тільки відмиванням грошей.

Представники регулятора прийшли в цей банк після того, як валютний контроль НБУ загальмував спробу вивести $460 млн в офшори.

"Сам банк маленький, незначний. Ми виїхали туди з перевіркою. І від того, що ми там побачили, волосся ставало дибки", – розповіла Гонтарєва.

Всі рахунки були оформлені на підставних осіб без певного місця проживання, на бомжів або взагалі на фіктивні паспорти. Підроблені рішення судів.

"Ми просимо доступ до сервера, а вони відповідають, що сервер вилучено на підставі рішення суду. Ми дивимося на рішення суду, а такого суду ніколи не було. Підроблені договори, підроблені підписи. Складніше ситуації ще не було", – згадує глава НБУ.

Після виведення банку з ринку вийшла стаття заступника голови правління НБУ Катерини Рожкової під назвою "Куди поїхав банк". У ній розповідалося про те, що в той день, коли банк вивели з ринку, представникам Фонду гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО) навіть нікуди було зайти. Всі документи установи та сервери зникли всього за одну ніч. І на ранок банку вже не було.

Тим не менш Велес, за словами глави Нацбанку, виграє в судах і вимагає повернути собі ліцензію.

"Кому? Куди повернути? А на нас заводять кримінальні справи щодо невиконання рішення суду. Типова історія", - сказала Гонтарєва.

Нагадаємо, що до теперішнього моменту НБУ вивів з ринку вже 86 банків. Щодо колишніх власників і керівників порушено кримінальні справи. У той же час, ряд установ домагається в судах рішень, які зобов'язують регулятора повернути їм ліцензію.

Глава НБУ раніше називала такі установи "банками зомбі".

Прочитати інтерв'ю повністю ви можете в свіжому номері журналу Новое Время №3 від 27 січня

Читайте новий номер журналу НВ

Передплатіть журнал НВ та читайте новий номер вже зараз. Передплатники також отримують доступ до архівних номерів журналу НВ. Вартість передплати журналу на 3 місяці усього 59 грн.

Передплатити журнал

Вибір редакції

Економіка

23 травня, 09:00

thumb img
Зима близько. Як Нафтогаз і Газпром готуються до загострення транзитного конфлікту
thumb img
Зміна стратегії. Мережа Фуршет закриє кожен п’ятий магазин
Компанії/Ринки

Вчора, 20:06

thumb img
Що зміниться в роботі аеропорту Бориспіль — 6 тез топ-менеджерів

Стань автором

Якщо Ви хочете публікувати свої колонки на НВ Бізнес, напишіть листа на адресу:

kolonka@nv.ua