В уряді прокоментували зміцнення гривні

26 грудня 2019, 13:17

Серед переваг зміцнення гривні прем'єр-міністр Гончарук назвав здешевлення інвестиційного імпорту та зростання зарплат у валютному еквіваленті.

Прем'єр-міністр Олексій Гончарук не вважає зміцнення національної валюти негативним явищем. Про це він заявив в ефірі телеканалу Україна 24 .

"Я б не став говорити, що зміцнення гривні - це негативне явище ... В Україні такі заходи показують нам, що якщо економіка буде зростати (а насправді це саме те, чого ми очікуємо, над чим будемо працювати), то, звичайно, в нормальних умовах гривня буде зміцнюватися", - зазначив прем'єр.

Відео дня

Серед переваг зміцнення курсу Гончарук назвав зростання зарплат у доларовому еквіваленті і здешевлення інвестиційного імпорту. Серед "мінусів" зміцнення гривні прем'єр назвав вплив на експортерів та бюджет.

Прем'єр не став прогнозувати курс на початок 2020 року, заявивши що це прерогатива Національного банку.

Також він заявив, що за підсумками лютого наступного року буде ставитися питання про коригування макропрогнозу на 2020 рік і внесення відповідних змін до держбюджету.

"В умовах, коли активно змінюються макроекономічні умови, звичайно, бюджет буде переглядатися. Це нормальний процес. Очевидно, що вже в перших місяцях ми отримаємо новий макропрогноз. Будемо сідати з фахівцями Національного банку і планувати, яким чином нам реагувати на те, що відбувається", - сказав прем'єр.

Нагадаємо, що минулого тижня Нацбанк купив на міжбанку більше півмільярда доларів .

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X