Голова ЄБА розповів, як будучи бізнесменом Порошенко скаржився на те, з чим стикається бізнес під час його президентства

30 січня 2017, 20:40
Глава Європейської бізнес-асоціації (ЄБА) Томаш Фіала розповів, як будучи бізнесменом президент України Петро Порошенко скаржився на те, з чим стикається бізнес під час його президентства

Зокрема, Фіала в інтерв'ю Економічній правді заявив, що Порошенко, будучи опозиційним бізнесменом, до свого призначення міністром економіки, скаржився на зустрічах з ЄБА на ті ж речі, "на які ми продовжуємо скаржитися і зараз".

Відео дня

"Він говорив про тиск правоохоронних органів, про те, що не може захистити інтереси свого бізнесу у судах. Тиск здійснювався з двох причин: або це було політичне замовлення, або самостійна діяльність правоохоронних органів, які перебувають на своєрідному "госпрозрахунку" і заробляють на життя рейдерськими наїздами...Його бізнес тоді ніс великі втрати, і він на це завжди дуже скаржився. Тому були сподівання, що ця людина буде солідарною з бізнесом оскільки розуміє, що конкретно треба міняти, що правоохоронні органи слід кардинально реформувати", - заявив Фіала.

Також Фіала вважає, що коли людина знаходиться в бізнесі або опозиції, то він все дуже добре бачить:

"Але коли приходиш до влади, то ці важелі контролю стають зручними, і не хочеться їх віддавати якомусь незалежному органу. Хочеться ними користуватися, тому що це дає тобі можливість контролювати інших бізнесменів, парламент, політичну опозицію або союзників...Це ручне управління владою в країні - політичною та економічною. Тому, на жаль, Петро Олексійович, як і всі його попередники, не зміг поки уникнути спокуси цим скористатися", - вважає він.

Фіала додав, що президент дуже багато працює над підвищенням обороноздатності країни, забезпеченням підтримки України на міжнародній арені.

"Це те, чим він повинен займатися. Це його основні завдання, в яких він домігся гарних результатів...Але є і друга частина його обов'язків - блок верховенства права. Це керівництво силовими органами, прокуратурою, СБУ, контроль за ДФС в частині боротьби з економічними злочинами проти держави, судовою владою. У цих сферах дуже великі проблеми і дуже маленький прогрес ", - вважає він.

Показати ще новини
Радіо НВ
X