Очільниця Ради казначейства Канади пішла у відставку

5 березня 2019, 10:31

4 березня голова Ради казначейства Канади Джейн Філпотт пішла у відставку. Про це повідомляється на її сайті.

Це пов'язано з корупційним скандалом навколо великої будівельної компанії SNC-Lavalin Group Inc. Екс-міністр юстиції Джоді Вілсон-Рейболд заявила минулого тижня, що чиновники чинили на неї тиск з метою допомогти компанії уникнути кримінальної справи за звинуваченням у корупції.

Відео дня

Філпотт, яка обіймала посаду голови Ради казначейства з 14 січня 2019 року, в своїй заяві зазначила, що ця ситуація викликає серйозне занепокоєння. Міністр наголосила, що генпрокурор не може піддаватися політичному тиску.

"На жаль, я втратила довіру до того, як уряд розбирається з цією ситуацією і як він відреагував на підняті питання", - заявила Філпотт.

Reuters пише, що вона була близькою подругою Вілсон-Рейболд, яка обіймала посаду міністра юстиції з 4 листопада 2015 року до 14 січня 2019 року. У січні Вілсон-Рейболд призначили міністром у справах ветеранів. 12 лютого вона пішла у відставку, заявивши, що її пониження пов'язане з відмовою допомогти SNC-Lavalin.

Інші члени канадського уряду, включно з міністром фінансів Біллом Морно і очільницею МЗС Христею Фріланд, заявили, що йти у відставку не збираються.

Показати ще новини
Радіо НВ
X