Шевченко пообіцяв, що НБУ не буде друкувати гроші для фінансування бюджетного дефіциту

13 листопада 2020, 12:38
Глава Національного банку України Кирило Шевченко підкреслив, що фінансування дефіциту бюджету за рахунок емісії заборонено законом про НБУ.

Глава Нацбанку України Кирило Шевченко заявив, що немає підстав для розмов про те, що НБУ буде друкувати гроші для фінансування дефіциту бюджету. Про це він розповів в інтерв'ю виданню Голос Америки .

Відео дня

За словами глави центробанку, фінансування дефіциту бюджету за рахунок емісії заборонено законом про НБУ.

«Фінансування дефіциту бюджету шляхом емісії заборонено Законом про Національний банк. Це стаття 54, пункт 2. Я настільки часто статтю цитую, що дуже добре пам'ятаю її номер і назва», - зазначив Шевченко.

Згідно з цією статтею, заборонено не тільки пряме фінансування дефіциту державного бюджету, а й спроби це зробити з використанням будь-яких державних структур, підкреслив глава НБУ.

«Тому немає підстав для розмов, що Національний банк України буде друкувати гроші для фінансування дефіциту бюджету. Ні. Ми знову-таки повертаємося до питання незалежності Національного банку», - додав Шевченко.

Також в цьому інтерв'ю Кирило Шевченко заявив, що дати перебування місії МВФ в Україні будуть відомі після вирішення низки питань, які турбують Фонд.

Нагадаємо, що 8 листопада глава НБУ Кирило Шевченко вирушив до Вашингтона на зустрічі з керівництвом МВФ і Всесвітнього банку. Він знаходився в США до 13 листопада. Під час зустрічі з главою місії МВФ в Україні Іванною Владковой Голлар в Вашингтоні глава центробанку заявив, що вважає продовження співпраці з МВФ стратегічно важливим для України і виконує взяті на себе зобов'язання.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X