В НБУ все ще очікують транш МВФ до кінця року

22 жовтня 2020, 15:04
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Національний банк України очікує надходження чергового траншу від МВФ за програмою stand-by наприкінці 2020 року.

Про це глава НБУ Кирило Шевченко.

«Як і раніше, ми очікуємо надходження чергового траншу від МВФ вже в кінці цього року», — сказав він на прес-брифінгу в четвер.

Голова НБУ наголосив, що фінансова підтримка від міжнародних партнерів потрібна для якнайшвидшого відновлення економіки.

Відео дня

«Водночас відстрочка або призупинення виконання зобов’язань перед МВФ здатне не тільки сповільнити економічне відновлення, але й істотно погіршити інфляційні і девальваційні очікування», — додав Шевченко.

Нагадаємо, що 5 жовтня Рада Національного банку оголосив заступник голови НБУ Катерині Рожкової і Дмитру Сологубу догани за коментарі для засобів масової інформації та висловив їм недовіру. Голова центробанку Кирило Шевченко, який, за даними ЗМІ, голосував за, пояснив оголошення доган тим, що Рожкова і Сологуб порушили «політику єдиного голосу». За словами голови Нацбанку, це рішення Ради НБУ не означає, що він хоче, щоб Рожкова і Сологуб пішли зі своїх посад. Член Ради НБУ Віталій Шапран заявив, що догани зроблені в чисто «виховних цілях», і додав, що «в лихих дев’яностих деяких членів правління просто зустріли б в під'їзді власного будинку».

На думку Рожкової, оголошення їй і Сологубу доган є «перемогою минулого над майбутнім» і «тривожним сигналом для незалежності Національного банку». Міжнародний валютний фонд ситуація також насторожила — 8 жовтня постійний представник МВФ Йоста Люнгман зробив офіційну заяву, в якій наголосив, що «забезпечення відповідальності правління НБУ має здійснюватися відповідно до принципів управління Національним банком». Слідом за представництвом МВФ догани Рожкової і Сологубу засудили і в посольстві США в Києві.

Також повідомлялося, що 16 жовтня була заплановано проведення засідання Ради НБУ, на якому мало розглядатися питання про звільнення Рожкової з посади першого заступника глави НБУ — однак воно не відбулося через відсутність кворуму.

21 жовтня стало відомо, що правління НБУ позбавило Рожкову більшості повноважень — вони відійшли безпосередньо до глави НБУ Кирилу Шевченко.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X