Глава НБУ повідомила, що "чистка" банківської системи продовжиться

0 коментувати
Глава НБУ повідомила, що
DR
Валерія Гонтарева в інтерв'ю НВ заявила, що 90 банків з решти 120 являють собою дрібні установи, на які припадає 5% банківської системи. Такі фінустанови, за її словами, повинні об'єднатися або будуть ліквідовані

В цілому Гонтарева пояснила, що НБУ розділив банківську реформу на три етапи: перший – очищення, другий – перезапуск, третій – стійке зростання. Торік Нацбанк провів стрес-тести найбільших 35 банків. У липні закінчилася їх докапіталізація відповідно до першого етапу стрес-тестування.

"Всіх, хто не виконав програму рекапіталізації, з нами більше немає, - сказала Гонтарева. - Ми очистили за цей час систему від так званих зомбі-банків і тих, які займалися відмивально. діяльністю. Чому зомбі? Тому що вони не були банками, у них не було ніяких активів. З 56-ти банків, які ми вивели з ринку, 15-16 взагалі не займалися банківською діяльністю, а просто відмивали гроші".

На першому етапі "чистки" системи всі банки, які не виконали поставлені Нацбанком умови рекапіталізації і очищення, пішли до Фонду гарантування вкладів, решта – пройшли перший етап і продовжують працювати.

Однак зараз ставлення НБУ змінилося: ще рік тому Нацбанк, за словами його голови, практично не бачив реальної картини в банківській системі.

"Ми працювали наосліп. Але тепер картина нам цілком зрозуміла, - говорить Гонтарева. - Звичайно, в системі є дуже дрібні банки, 85 банків з решти 122 – це дрібні установи, на які припадає 5% банківської системи, вони взагалі для системи загрози не представляють. Тому вони не проходять ні щорічну діагностику ні стрес-тестування. Але зараз ми ними впритул займаємося. І цей сектор чекає консолідація".

За її словами, ці дрібні фінустанови Нацбанк змусить об'єднатися або самоліквідуватися.

"Якщо у банку немає стратегії, незрозуміло, для чого він існує на ринку, тоді йому потрібно або об'єднатися з іншим банком, або піти", - сказала вона.

Чіткої задачі залишити певне число банків у НБУ немає. За її словами, він переслідує іншу мету – знищити таке поняття як кептивні банки в принципі. Станом на сьогодні в Україні більше немає банків, які займаються відмивальної діяльністю, стверджує глава Нацбанку.

У той же час в Нацбанку усвідомлюють, в якому важкому стані перебуває сьогодні банківська система України після "руйнівного шторму". Тому програма співпраці з МВФ передбачає поступову рекапіталізацію банків на найближчі чотири роки, а також можливість погашення інсайдерських кредитів за наступні три роки.

Повний текст інтерв'ю читайте в НВ №37 від 9 жовтня 2015 року

Лекції Нового Времени повертаються!

Ми зібрали відомих економістів і бізнесменів, впливових істориків і мислителів, та задали їм одне питання: «Що чекає країну?»

Переглянути розклад
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: