Голова Нафтогазу вважає неможливим мирову угоду з Газпромом

6 грудня 2016, 11:16
Глава НАК Нафтогаз України Андрій Коболєв вважає неможливим укладення мирової угоди з російським Газпромом щодо тяжби, що розглядають в Стокгольмському арбітражі 

"Спроб (укладання) мирової угоди не було. Я думаю, що вона в цій ситуації є неможливою, бо дуже велика різниця між позиціями сторін, настільки цей арбітраж є політично значущим і важливим, що я б не чекав ніякої мирової угоди в цьому конкретному випадку", - сказав Коболєв в ефірі телеканалу 3s.tv, передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

При цьому Коболєв нагадав, що сторони завершили усні слухання як за контрактом на поставку, так і за контрактом на транзит газу.

Очікувані терміни оголошення рішення - перший квартал 2017 року щодо контракту на поставку, другий квартал 2017 року - по транзиту.

Також голова НАК зазначив, що рішення Стокгольмського арбітражу не може бути оскаржене по суті, а тільки в рамках процесуальних порушень у шведському суді.

Коболєв зазначив, що не варто порівнювати процес між Нафтогазом і Газпромом зі справою ЮКОСа, відповідачем за яким виступає держава в особі РФ. "У нашому випадку відповідачем є комерційна компанія Газпром, Відповідно механізмів і шляхів реалізації рішення (арбітражу) набагато більше", - сказав він.

Згідно з річним звітом НАК, загальні вимоги Нафтогаз України до російського Газпрому в рамках позову в Стокгольмському арбітражі станом на 31 липня 2016 року склали $28,3 млрд. З них за контрактом на постачання газу - $18,1 млрд, зокрема, $14,2 млрд відноситься до питання цін на газ, закуплений Україною в період з 20 травня 2011 року по жовтень 2015 року. У свою чергу, вимоги за транзитним контрактом склали $10,2 млрд.

Зустрічні вимоги Газпрому до Нафтогазу становлять $38,7 млрд. Майже вся ця сума відноситься до контракту на постачання газу: $29,2 млрд - санкції за принципом "бери або плати" за 2012-2014 рр. і третій квартал 2015 року; $2,2 млрд ставляться до питання спірної ціни на газ у четвертому кварталі 2013 року і другому - 2014 року. Вимоги російської компанії за транзитним контрактом складають всього $6 млн.

Нагадаємо, 5 грудня в Стокгольмському арбітражі закінчилися слухання за позовом Нафтогазу України до російського Газпрому за контрактом на закупівлю газу.

Редактор: Марія Кабацій

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X