Очільник Нафтогазу оцінив збитки для України від газових контрактів 2009 року в $32 млрд

18 січня 2019, 11:12

Газові контракти 2009 року між Нафтогазом і Газпромом завдали Україні збитків у $32 млрд і були вкрай невигідними для країни, заявив глава правління української компанії Андрій Коболєв.

"Безповоротно втратили $32 млрд - переплати, штрафи, інші компоненти. Це становить 61 тис. грн на сім'ю", - сказав він на прес-конференції в Києві, пише Інтерфакс-Україна.

Відео дня

За словами Коболєва, збитки могли бути ще більшими. Завдяки перемозі в Стокгольмському арбітражі "вдалося врятувати $94,7 млрд, або 177 тис. грн на сім'ю".

Глава Нафтогазу підкреслив, що завищена базова ціна контракту в $450 за 1000 куб.м зробила Україну заручницею політичної знижки від Росії.

За цим послідували угоди про продовження оренди бази Чорноморського флоту і знижці грудня 2013 року в обмін на відмову від євроінтеграції.

"Ці знижки стали передумовою подальшої окупації", - резюмував Коболєв.

19 січня 2009 року уряд Юлії Тимошенко підписав з Газпромом новий договір про постачання палива після затяжної газової війни. 21 квітня 2010 року в Харкові Віктор Янукович і Дмитро Медведєв уклали нову угоду про вартість закупівель і транзиту газу через українську ГТС, пов'язавши зниження ставки на 30% від поточної величини з продовженням угоди про оренду ЧФ РФ бази в Севастополі на 25 років, до 2042 року . Після Москва через анексію Криму визнала цей договір недійсним.

У лютому 2018 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю оспорюваних положень контракту на транзит газу.

Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

При цьому суд відхилив вимоги Газпрому щодо штрафів за нібито незаконно відібрані Нафтогазом обсяги транзитного газу.

Показати ще новини
Радіо НВ
X