Глава МВФ застерегла від глобальних наслідків торгових воєн
Новий директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва заявила, що прогнози глобального економічного зростання погіршуються.
Про це Георгієва заявила у вівторок, 8 жовтня, під час свого виступу у Вашингтоні. Текст її промови опублікований на офіційній інтернет-сторінці фінансової організації.
Георгієва зазначила, що наразі світова економіка переживає фазу «одночасного уповільнення» темпів розвитку.
«Тому цього року аналітики МВФ очікують сповільнення показників економічного зростання в 90% країн світу», — сказала глава МВФ.
Вона підкреслила при цьому, що таке уповільнення обіцяє бути наймасштабнішим з початку нинішнього десятиліття. Уже найближчими тижнями фонд скоректує в сторону погіршення свої попередні прогнози економічного розвитку на 2019 і 2020 роки.
Серед причин нинішнього погіршення світової кон’юнктури Георгієва назвала торговий конфлікт між США і Китаєм. Не виключено, що наступного року глобальна економіка може зазнати втрат на 700 мільярдів доларів США через це торгове протистояння.
«Раніше ми говорили про небезпеку економічних конфліктів. Тепер ми дійсно бачимо їх наслідки», — сказала вона.
Серед таких наслідків — відсутність зростання глобальної торгівлі, а також «значне» скорочення інвестицій в переробну галузь. Крім того, існує «серйозний ризик», що вже незабаром торговий конфлікт між Вашингтоном і Пекіном позначиться на сфері послуг і стане відчутним для споживачів.
«У торговельній війні програє кожен», — попередила глава МВФ.
Одночасно Георгієва назвала країни, яким уже тепер слід було б активніше інвестувати в економіку, збільшуючи обсяги бюджетних витрат. Серед цих країн — і Німеччина. На думку глави МВФ, особливу увагу варто приділити розвитку інфраструктури та інвестицій в дослідження. Саме ці дві сфери мають потенціал генерувати необхідний економічний ріст, зазначила Георгієва.
Крім того, глава МВФ вказала і на те, що на цьому етапі низькі процентні ставки центробанків дають багатьом урядам досить широкий простір для маневру з інвестицій та збільшення державних витрат.