Світова економіка починає виходити з глибокої кризи, але це лихо ще далеко від завершення — голова МВФ

7 жовтня 2020, 09:51

Зараз ситуація в світовій економіці виглядає менш похмуро, ніж у червні. Вона починає виходити з глибокої кризи, але «сходження» буде довгим.

Про це директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва сказала 6 жовтня в ході виступу в Лондонській школі економіки.

«У другому кварталі відбулося безпрецедентне зниження світової економічної активності, коли протягом декількох тижнів приблизно 85% світової економіки перебувало в режимі самоізоляції. У червні МВФ прогнозував сильне скорочення світового ВВП в 2020 році. Сьогодні ситуація виглядає менш похмуро. За нашою новою оцінкою, динаміка в другому і третьому кварталах була дещо кращою, ніж очікувалося, що дозволило трохи підвищити наш світовий прогноз на 2020 рік. А в 2021 році ми, як і раніше, прогнозуємо часткове і нерівномірне відновлення. Ви зможете ознайомитися з нашим оновленим прогнозом на наступному тижні», - заявила вона.

Відео дня

За словами Георгієвої, це було досягнуто багато в чому завдяки надзвичайним заходам політики, що обмежили потенційний спад у світовій економіці. Уряди надали бюджетну підтримку домашнім господарствам і компаніям в розмірі близько $12 трлн.

Проте деякі країни змогли зробити більше, ніж інші, додала Георгієва. Багато країн з розвиненою економікою, в тому числі США і єврозона, також переживають надзвичайно болісний спад, але менш важкий, ніж очікувалося. А країни з ринком, що формується, країни з низькими доходами і вразливі держави, як і раніше, знаходяться в нестабільній ситуації, заявила голова МВФ.

«У зв'язку з цим моя основна теза полягає в наступному: світова економіка починає виходити з глибокої кризи. Але це лихо ще далеко не закінчилося. Всім країнам тепер належить те, що я б назвала "довгим сходженням", - важкий підйом, який буде тривалим, нерівномірним і пов'язаним з невизначеністю. А також невдачами», - сказала Георгієва.

Вона назвала чотири невідкладних пріоритети:

  • захищати здоров'я людей, спрямовуючи кошти на лікування, тестування і відстеження контактів;
  • уникати передчасного припинення підтримуючих заходів політики;
  • проводити гнучку і орієнтовану на перспективу податково-бюджетну політику;
  • вирішувати проблему заборгованості - особливо в країнах з низькими доходами.

«Повторю, що цей підйом в гору буде нелегким. Потрібно знаходити нові стежки до вершини. Ми не можемо просто відтворювати колишню економіку з її низькими темпами зростання, низькою продуктивністю, високою нерівністю і наростаючою кліматичною кризою. Тому нам необхідні глибокі реформи для побудови більш сталої економіки, яка буде більш екологічною, більш раціональною, більш всеосяжною - більш динамічною. Ось на що треба направити масштабні інвестиції, які будуть потрібні для досягнення впевненого і стійкого відновлення», - додала директор-розпорядник МВФ.

Нагадаємо, що в червні МВФ погіршив оцінку падіння світової економіки в 2020 році до 4,9% з 3%.

Показати ще новини
Радіо НВ
X