Глава МВФ на економічному форумі в Давосі розповіла, як ЄС отримати вигоду від міграційної кризи

20 січня 2016, 16:59
Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард вважає, що міграція може принести економічну вигоду країнам ЄС

Про це вона сказала під час свого виступу в рамках Всесвітнього економічного форуму в Давосі, повідомляє РБК-Україна з посиланням на Le Figaro.

На її думку, міграція може допомогти європейській економіці, якщо уряди зможуть швидко розробити стратегію щодо інтеграції мігрантів у внутрішній ринок.

Відео дня

"Чим швидше біженці отримають роботу, тим більше вони зможуть допомогти місцевій економіці шляхом сплати податків і внесків у систему соціального страхування. Їхня успішна інтеграція також може частково компенсувати негативний ефект від старіння населення", - йдеться у звіті про міграцію, підготовленому МВФ.

За даними фонду, також полегшити залучення мігрантів в ринок праці може скасування заборони на пошук роботи у період до отримання статусу біженця й правил, які обмежують переміщення мігрантів між країнами ЄС.

Зазначається, що в короткостроковій перспективі додаткові державні витрати на розміщення мігрантів можуть призвести до помірного зростання ВВП країн Європи. Як вважають у МВФ, Європа може витратити на мігрантів 2016 році від майже 1% національного доходу до зовсім незначної частки у Великобританії, Іспанії та на Кіпрі. Також аналітики вважають, що в 2015-2017 роках в Європу прибуде близько 4 мільйонів біженців.

Нагадаємо, раніше Лагард вже говорила про те, що приплив мігрантів до Європи може принести економічну вигоду ЄС. На її думку, "при правильному управлінні", приплив біженців може вирішити проблему старіння населення.

Показати ще новини
Радіо NV
X