Голова Мінфіну пояснив позицію свого відомства щодо виплати стипендій

0 коментувати
Потрібно зменшити кількість академічних стипендій і видавати їх лише найкращим - Данилюк
Фото: прес-служба президента

Потрібно зменшити кількість академічних стипендій і видавати їх лише найкращим - Данилюк

Міністр фінансів України Олександр Данилюк на зустрічі зі студентами прокоментував позицію свого відомства з виплати стипендій

За його словами, Мінфін пропонує у наступному році зменшити кількість академічних стипендій, які виплачуються студентам за успішність, і збільшити кількість стипендій, виплачуваних студентам з малозабезпечених сімей, передає УНІАН.

"Ми пропонуємо зменшити кількість людей, які отримують академічні стипендії, створити дуже чіткі зрозумілі критерії та підвищити розмір стипендії. І друге – збільшити кількість та суму стипендій, які є соціальним захистом", - заявив він.

За словами міністра, на сьогоднішній день 70% студентів, які навчаються на бюджеті, отримують стипендії, які видаються всім, у кого середній бал вище 4.

Водночас соціальні стипендії для дітей-інвалідів, сиріт та інших пільгових категорій отримують менше 6% студентів.

Данилюк вважає, що потрібно зменшити кількість академічних стипендій і видавати їх лише найкращим, піднявши їх розмір,

Водночас, на його думку, слід розширити охоплення студентів соціальними стипендіями, видаючи їх дітям з малозабезпечених сімей, зокрема тих, які отримують субсидії.

Заступник міністра фінансів Сергій Марченко розповів, що для проведення даної реформи планується створити два окремі стипендіальні фонди - академічний та соціальний. За його словами, підвищення вимог для отримання стипендій дозволить збільшити розмір стипендій, оскільки Мінфін не буде урізати стипендіальний фонд на наступний рік, який сьогодні становить близько 6 млрд грн.

"Ми порахували, що якщо академічні стипендії будуть отримувати найкращі 10% студентів, то їх середній розмір становитиме 2,5 тис. грн, тоді як сьогодні він дорівнює 825 грн", - заявив заступник міністра фінансів.

За його словами, Мінфін також виступає за те, щоб дати більше автономії вишам у питанні встановлення правил призначення стипендій.

Він зазначив, що в Мінфіні не вирішили яке співвідношення у стипендіальному фонді буде між соціальними та академічними стипендіями, але міністерство наполягає на більшій частці саме соціальних стипендій.

Водночас профспілковий організатор одного з факультетів Київського політехнічного інституту Ілля Варжанський і голова профбюро одного з факультетів Київського політехнічного інституту Сергій Яременко виступили проти скорочення кількості академічних стипендій.

Раніше повідомлялося, що в Міністерстві фінансів України висловилися за навчання студентів в магістратурі вищих навчальних закладах виключно на контрактній формі.

Раніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман запевнив, що стипендії для студентів не будуть скасовані, однак їх видача буде регламентована суворими критеріями.

Нагадаємо, Міністерство фінансів запропонувало урізати видатки на стипендії з наступного бюджетного року.

За заявою Мінфіну, стипендії на наступний навчальний рік передбачені лише для дітей-сиріт, дітей-інвалідів I - III груп, дітей без батьківського піклування, дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до закону Про державну допомогу малозабезпеченим сім'ям, аспірантам і докторантам.

31 серпня в Міністерстві освіти виступили проти скасування стипендій.

1 вересня міністр освіти Лілія Гриневич заявила, що критерії успішності в навчанні для отримання академічної стипендії мають бути підвищені.

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: