Глава Мінфіну назвав терміни отримання нового кредиту від МВФ

3 квітня 2017, 23:20
Міністр фінансів України Олександр Данилюк очікує, що Міжнародний валютний фонд ухвалить рішення про виділення п'ятого траншу кредиту вже в травні, передає Інтерфакс-Україна

"На цей рік планувалося чотири транші, і ми плануємо ці чотири транші отримати. Наступний може бути в травні місяці", – сказав він в ефірі 5 каналу.

За його словами, всі кошти четвертого траншу, про який було оголошено 3 квітня, надійдуть у резерви Національного банку України.

Відео дня

Глава Мінфіну наголосив, що відстрочка засідання ради директорів МВФ щодо України, спочатку призначеного на 20 березня, була пов'язана з уточненням макропрогнозу у зв'язку з торговою блокадою окупованих районів Донбасу та її впливом на бюджет. За його словами, блокада сповільнить зростання ВВП в поточному році на 1 процентний пункт, однак поліпшення зовнішньої кон'юнктури частково компенсує цей негативний вплив.

Нагадаємо, 3 квітня Рада директорів МВФ ухвалила рішення про виділення Україні $1 млрд у рамках розширеного фінансування (EFF). Таким чином, загальний обсяг виділених коштів в Україні збільшився до $8,38 млрд.

У Національному банку України повідомили, що експерти МВФ прийшли до висновку, що торговельна блокада окупованого Донбасу буде мати помірний вплив на темпи економічного зростання і стан платіжного балансу і не становитиме загрози для виконання інфляційних цілей НБУ.

Показати ще новини
Радіо НВ
X