ДіяCity, віртуальні активи і paperless. У Мінцифри назвали пріоритети на 2021 рік

13 січня 2021, 15:26

У 2021 році в Мінцифри планують прийняти законопроєкти про ДіяCity і віртуальних активах, повністю прирівняти електронний паспорт до паперового і вирішити питання прописки.

У 2021 році Міністерство цифрової трансформації України планує доопрацювати і прийняти в парламенті 7 законопроєктів. Про це в Facebook написав глава відомства Михайло Федоров.

Відео дня

Зокрема, Мінцифри планує законодавчо прирівняти електронні паспорти до фізичних, врегулювати віртуальні активи і прийняти законопроєкт про ДіяCity.

Топ-7 пріоритетних законопроектів міністерства на 2021 рік:

  • Зміни в закон, які дозволять повністю прирівняти електронні паспорти до звичайних пластиковим / паперовим документам. На сьогодні використання електронних паспортів регулюється постановою Кабінету міністрів про експеримент.
  • Зміни в закон про місце зміни реєстрації. У Мінцифри планують зробити послугу «практично декларативною», скасувавши прописку в багатьох життєвих ситуаціях.
  • Рамковий закон, який дозволить розпочати впроваджувати «безпаперовий режим» або paperless в 2021 році. Таким чином, держава не зможе вимагати документ у людини, якщо він вже є в будь-якому державному реєстрі.
  • Прийняти закон про ДіяCity.
  • Законопроєкт про реєстри. Очікується, що прийняття закону дозволить запустити платформу для розгортання реєстрів і поліпшити якість даних.
  • Закон про віртуальні активи. Планується легалізація та відкриття ринку криптовалюта.
  • Закон про «хмару». Планується відкриття ринку хмарних технологій для зберігання даних.

Анонсований раніше главою профільного комітету Верховної Ради Олександром Федієнко законопроєкт про регулятора в список пріоритетних для Мінцифри не потрапив.

Нагадаємо, що 12 січня президент України Володимир Зеленський з другої спроби підписав закон про електронні комунікації, прийнятий Верховною Радою на засіданні 16 грудня 2020 року.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X