ДФС просить поділитися. ПДВ і хабарі залишаються головними проблемами у відомстві Насірова - розслідування НВ

22 червня 2016, 17:20
При Романі Насірові серед податківців і митників корупція розцвіла з новою силою, а махінації з ПДВ, хабарі на кордоні, контрабанда стали нагадувати бізнесменам про найгірших для них часи Януковича

Як йдеться у розслідуванні, яке буде опубліковане в новому номері журналу Новое Время — №23 від 24 червня 2016 року, однією з головних корупційних сфер у відомстві Насирова залишається ПДВ.

Відео дня

Експортери, просячи про анонімність, розповідають: досі до них приходять співробітники ДФС і без зайвої скромності називають суму, яку потрібно надати, щоб отримати передбачене законом відшкодування цього податку.

Про це ж свідчать і дані офісу бізнес-омбудсмена. "Ми просто запитуємо тих, хто до нас звертається, пропонували їм ДФС дати хабар, - розповідає Юліанна Ревюк, податковий експерт офісу бізнес-омбудсмена. – І такі випадки є".

Але є бізнесмени, до яких фіскали надзвичайно прихильні. Так, компанія Авангард – "яєчний" актив аграрного магната Олега Бахматюка - відзвітувала про консолідовану виручку за минулий рік на рівні $230 млн., що за курсом НБУ на кінець 2015-го становило 5,3 млрд грн. Обсяг підлягає відшкодуванню ПДВ на таку суму – приблизно 1,1 млрд грн. При цьому одного лише підрозділу Авангарду – фірмі Імперово Фудз, що спеціалізується на яєчному порошку, - повернули ПДВ на 1,5 млрд грн. Подібні суми без особистої санкції керівника податкового відомства не відшкодовують.

Бахматюк близький до БПП, в якому до призначення в ДФС був Насіров: у списку цього блоку на останніх виборах була сестра власника Авангарду Наталія Василюк, голова наглядової ради компанії. Сам бізнесмен визнає свої близькі зв'язки з депутатом БПП Леонідом Козаченко, відомим агролоббистом.

На ПДВ паразитують і конвертаційні центри, які розквітли у часи Клименко. Вони "проганяють" товари через ланцюжок фіктивних компаній, допомагаючи клієнтам уникнути сплати податку, і беруть за свої послуги 10-15% від "зекономленого". Нардеп Андрій Журжій з податкового комітету говорить: при Насірові подібні структури переживають ренесанс. "Замість того щоб боротися з ними, податкова йде і тисне реальний сектор", - зазначає депутат.

Махінації з ПДВ неможливі без відома головного фіскала країни, вважає Віталій Шабунін, голова Центру протидії корупції. "Навіть якщо ми уявимо, що бідний керівник ГФС не розуміє, що робиться у нього під носом, то його точно треба гнати в шию", - додає експерт.

Показати ще новини
Радіо NV
X