Гейтс виступив за підвищення податків для багатих американців

8 січня 2020, 12:09

Багаті американці повинні платити більше податків. Потрібно, зокрема, підвищити податок на приріст капіталу.

Про це американський мільярдер, засновник Microsoft Білл Гейтс написав у своєму блозі.

Він зазначив, що американська влада витрачає більше, ніж збирає податків. Крім того, в країні збільшується розрив між багатими і бідними.

Відео дня

«Ось чому я за податкову систему, в якій, якщо у вас більше грошей, ви платите вищий відсоток податків. Я думаю, що багаті, включаючи Мелінду і мене, повинні платити більше, ніж платять зараз. Хоча я не є експертом з податкового законодавства, я думаю, що Америка повинна зробити деякі кроки, щоб зробити свою податкову систему більш справедливою», - написав Гейтс.

Він додав, що потрібно збільшити податки на приріст капіталу, оскільки зарплата становить лише невелику частину доходу багатих американців.

«Більшість людей отримують майже весь свій дохід від зарплати і погодинної роботи, яка обкладається податком в розмірі до 37%. Але багаті зазвичай отримують лише невеликий відсоток свого доходу від зарплати; велика частина прибутку надходить від інвестицій, наприклад в акції або нерухомість, які оподатковуються в розмірі 20%, якщо знаходяться у власності більше року», - підкреслив мільярдер.

Нагадаємо, в минулому році в США все частіше звучали заяви про те, що найбагатші американці повинні платити більше податків для боротьби з нерівністю. Голосніше за всіх цю ідею просуває політик Елізабет Уоррен, яка хоче взяти участь у виборах президента США від Демократичної партії. Вона пропонує ввести податок у розмірі 2% для американців зі статками від $50 млн і в розмірі 3% - зі статками від $1 млрд. За податок на багатство виступають і інші політики, які сподіваються взяти участь в президентських виборах в США. Це сенатор Берні Сандерс, мер міста Саут-Бенд (Індіана) Піт Буттіджіч, члени Палати представників Конгресу США Бето О'Рурк і Тім Райан.

Пропозицію Уоррен підтримало як мінімум кілька мільярдерів, в тому числі відомий фінансист Джордж Сорос. Про необхідність підняти податки для найбагатших заявляв також глава Berkshire Hathaway Уоррен Баффетт (четверте місце в рейтингу найбагатших людей в світі).

Показати ще новини
Радіо NV
X