Гетманцев анонсував підвищення ставки ренти на марганцеву руду

3 жовтня 2019, 14:40

Законопроект № 1210 буде доповнено пунктом про підвищення ставки ренти на марганцеву руду з 5% до 6,25%.

Про це нардеп від Слуги народу, глава комітету Верховної ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев сказав в інтерв'ю РБК-Україна.

Він зазначив, що зараз в Україні "податкове навантаження на рудовидобувні компанії найнижче в світі серед рудовидобувних країн".

Відео дня

"Ми порівнюємо не тільки ставку ренти на руду, але і податок на прибуток. А ставка податку на прибуток у нас нижче, ніж середня серед рудовидобувних країн на 10%. Рента у нас вище середньої на 1,5-2%. Якщо ми говоримо про те, що надра народні, чому компанії повинні платити за них менше всього в світі? Для мене ці речі незрозумілі. До речі, рудовики самі згодні піднімати ставку, питання – на скільки. У цьому і суть конфлікту з Мінфіном. Ми запропонували підняти ненабагато – з 8% до 10%. Зараз ми доповнимо законопроект і піднімаємо і ставку на марганцеву руду теж, тому що ми отримали відповідні дані з Мінфіну. Згадайте, нам розповідали, що ми Коломойського спеціально не чіпаємо", - сказав Гетманцев.

Він також розповів, наскільки можуть збільшитися рентні надходження: "Фіскальний ефект по марганцю менший, а по руді ми хочемо 3 млрд гривень в бюджет, при хорошій ринковій кон'юнктурі. При поганій кон'юнктурі - під 2 млрд гривень".

Нагадаємо, законопроектом №1210 пропонується збільшити ставку ренти на видобуток залізної руди до 10% і збільшити базу оподаткування: в якості бази замість вартості видобутої руди парламент може затвердити ціну готової продукції.

У групі Метінвест і комбінаті ArcelorMittal Кривий Ріг висловили стурбованість запропонованими змінами до Податкового кодексу, оскільки їх прийняття призведе до значного зростання рентних платежів не тільки за видобуток залізної руди (ренту), але і її збагачення.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X