Генпрокуратура розслідує розкрадання кредиту Світового банку

7 лютого 2017, 09:49
Генеральна прокуратура України (ГПУ) здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні про розкрадання кредиту, наданого Світовим банком

Про це йдеться в ухвалі Печерського суду міста Києва від 30 січня 2017 року.

"У ході розслідування встановлено, що в період 2007 - 2013 років з метою реалізації проекту Розвиток міської інфраструктури в кількох областях України, в тому числі Івано-Франківській, Чернігівській і Донецькій областях Світовим банком надано кредитні кошти під гарантії уряду України", - йдеться в документі.

Відео дня

Наголошується, що головним виконавцем проекту було Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Зазначені грошові кошти спрямовувалися безпосередньо виконавцю і повинні були використовуватися для здійснення реконструкції та модернізації об'єктів, що належать комунальним підприємствам, що здійснюють діяльність у сфері водопостачання та водовідведення.

"Однак, з метою отримання неправомірної вигоди і розкрадання коштів Світового банку посадові особи ... перераховували кошти на рахунки афілійованих транзитних підприємств на підставі субпідрядних договорів, укладених за значно завищеними цінами, в деяких випадках роботи взагалі не виконувалися", - повідомляється в ухвалі.

Надалі безготівкові кошти переводилися в готівку з допомогою підприємств з ознаками "фіктивності" і розподілялися між учасниками злочинного угруповання. Разом з тим, кредитні зобов'язання за зазначеним інвестиційним проектам виконуються за рахунок державного бюджету.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X