Газпром звинувачує Нафтогаз у "осіданні газу" в Україні на $6 млн

15 лютого 2016, 19:04
Російська компанія Газпром звинувачує Нафтогаз Україна в "несанкціонованому осіданні" на території України об'ємів газу на суму 5,861 мільйона доларів

Як йдется на сайті компанії, винесення рішення арбітрами у Стокгольмі очікується до кінця січня 2017 року.

Нафтогаз 13 жовтня 2014 року звернувся до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма з кількома вимогами: передати контракт на транзит від НАК Нафтогаз Україна до ПАТ Укртрансгаз, адаптувати його відповідно до вимог ЄС та виплатити компенсацію за зниження прокачування.

Відео дня

Спочатку сума вимог української сторони була 6,2 млрд доларів, потім вона зросла до 11-16 млрд доларів.

Своєю чергою, Газпром подав в арбітраж відповідь на позов і документи в обгрунтування своєї позиції, висунувши Нафтогазу зустрічну вимогу про оплату обсягів "несанкціонованого осідання газу" на суму 5,861 млн доларів.

Зауважимо, що слухання у справі відбудуться наприкінці вересня 2016 року. Арбітри мають винести своє рішення до кінця 2017 року.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів України звернувся до Антимонопольного комітету з проханням розпочати розслідування щодо російського ВАТ Газпром, який діє на неконкурентних засадах.

За підсумками розслідування Антимонопольного комітету України проти Газпрому було встановлено, що російський газовий гігант займає монопольне становище на ринку послуг з транзиту природного газу територією України протягом 2009-2015 років постійно порушував умови контракту з НАК Нафтогаз України.

Показати ще новини
Радіо NV
X