Газпром звинувачує Нафтогаз у "осіданні газу" в Україні на $6 млн

15 лютого 2016, 19:04
1600
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Усні слухання у справі Газпрому і Нафтогазу заплановані на вересень 2016

Російська компанія Газпром звинувачує Нафтогаз Україна в "несанкціонованому осіданні" на території України об'ємів газу на суму 5,861 мільйона доларів

Як йдется на сайті компанії, винесення рішення арбітрами у Стокгольмі очікується до кінця січня 2017 року.

Нафтогаз 13 жовтня 2014 року звернувся до Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма з кількома вимогами: передати контракт на транзит від НАК Нафтогаз Україна до ПАТ Укртрансгаз, адаптувати його відповідно до вимог ЄС та виплатити компенсацію за зниження прокачування.

Спочатку сума вимог української сторони була 6,2 млрд доларів, потім вона зросла до 11-16 млрд доларів.

Своєю чергою, Газпром подав в арбітраж відповідь на позов і документи в обгрунтування своєї позиції, висунувши Нафтогазу зустрічну вимогу про оплату обсягів "несанкціонованого осідання газу" на суму 5,861 млн доларів.

Зауважимо, що слухання у справі відбудуться наприкінці вересня 2016 року. Арбітри мають винести своє рішення до кінця 2017 року.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів України звернувся до Антимонопольного комітету з проханням розпочати розслідування щодо російського ВАТ Газпром, який діє на неконкурентних засадах.

За підсумками розслідування Антимонопольного комітету України проти Газпрому було встановлено, що російський газовий гігант займає монопольне становище на ринку послуг з транзиту природного газу територією України протягом 2009-2015 років постійно порушував умови контракту з НАК Нафтогаз України.

Головне

Події

Вчора, 12:10

article_img
Снігопади в Україні: обмеження ввели на дорогах в чотирьох областях
Геополітика

Вчора, 22:29

article_img
Мадуро розриває дипломатичні відносини з США
Компанії/Ринки

Вчора, 18:32

article_img
Мінекономіки пропонує Порошенку ветувати закон про продовження мораторію на продаж землі