Газпром зірвав тристоронні переговори щодо газу - МЗС України

15 січня 2019, 16:30

У вівторок, 15 січня, російський газовий монополіст Газпром зірвав тристоронні консультації щодо транзиту газу на рівні експертів  з України, ЄС та РФ.

Про це повідомила заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль.

"Газпром зірвав технічні тристоронні консультації щодо газу, намагаючись своєю безконтрольністю залякати Європу і нав‘язати свої поняття замість цивілізованих правил. Логіка проста - не звертати увагу ні на кого, будувати Північний потік-2 не чекаючи остаточних дозволів, ігнорувати своїх же ж партнерів", - заявила вона на своїй сторінці у Facebook.

Відео дня

За словами представниці МЗС України, демарш Газпрому вчергове доводить, що співпраця з росіянами "на довірі" неможлива.

Зеркаль додала, що українська сторона готується провести тристоронні переговори на політичному рівні 21 січня, а також - "до всіх можливих сценаріїв розвитку подій".

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін назвав зрив переговорів "спробою безконтрольністю залякати Європу і нав‘язати поняття замість правил".

Зважаючи на це, у МЗС України закликали поширювати на проекти Газпрому, особливо газопровід Північний потік-2, усі норми ЄС.

Нагадаємо, що чинний транзитний контракт України з російським Газпромом було укладено у 2009 році терміном на десять років. Після його завершення у 2019 році російський монополіст планує максимально скоротити транзит свого газу через територію України.

Водночас у МЗС Росії заявили, що Міненерго РФ та Газпром розробляють план продовження транзиту газу через територію України "на прагматичній і ринковій основі".

Однак на попередніх тристоронніх переговорах Росія відмовилися надавати гарантії транзиту газу територією України після 2019 року.

Показати ще новини
Радіо NV
X