Газпром запустив новий газопровід

19 січня 2017, 08:46
Російський Газпром запустив новий газотранспортний коридор, щоб забезпечити збільшення завантаження маршрутів до Європи, в тому числі по трансбалтійському проекту Північний потік-2

Як пише Reuters, газопровід Бованенково-Ухта-2 потужністю 263 млн кубометрів на добу був офіційно запущений в середу, 18 січня.

Як відзначають в Газпромі, запуск в експлуатацію нового газопроводу змінює потокову схему постачання газу споживачам як в Росії, так і на експорт.

Відео дня

"Північний коридор стає основним для газопостачання регіонів європейської частини Росії і невід'ємною частиною ... нового експортного маршруту в Європу. Маршрут цей проходить від Ямалу, через Балтійське море, до Німеччини", - розповів очільник Газпрому Олексій Міллер.

Проектна потужність Бованенково - Ухта-2 складає 57,5 млрд кубометрів газу в рік, сумарна проектна потужність разом з Бованенково-Ухта дорівнює 115 млрд кубометрів на рік.

Натомість доля проекту Північний потік-2, первісна схема якого розвалилася через блокування Польщею, поки так і залишається неясною.

Зауважимо, будівництво нової трансбалтійський магістралі, яка дозволяє уникнути транзиту через Україну, Газпром планував почати в кінці 2017 року.

Показати ще новини
Радіо НВ
X