Газпром збирається відмовитися від транзиту через Україну та Болгарію - ЗМІ

14 березня 2019, 13:09

Стало відомо про плани Газпрому припинити транзит газу через Трансбалканський коридор з України до Туреччини

Болгарська влада отримала лист від Газпром експорту, в якому компанія повідомила про плани припинити транзит газу Трансбалканським коридором з України до Туреччини з січня 2020 року. Про це заявила глава міненерго Болгарії Теменужка Петкова місцевому телеканалу bTV, повідомляє РБК.

Відео дня

Вона вказала, що якщо друга гілка Турецького потоку не пройде через Болгарію, то країна залишить за собою право звернутися до арбітражу з метою стягнення з Газпрому транзитних платежів, які країна за контрактом повинна отримувати до 2030 року.

У Газпромі у відповідь заявили, що не надсилали жодного офіційного повідомлення на адресу влади Болгарії про намір припинити транзит газу по Трансбалканському коридору з січня наступного року.

Раніше повідомлялося, що поставки в Болгарію і Сербію через Турецький потік Газпром збирається почати в 2020 році, в Угорщину в 2021 році, що дозволить вже з 2022 роки відмовитися від транзиту через Україну.

Також виконавчий директор Нафтогазу України Юрій Вітренко заявив, що після добудови Північного потоку-2 Росія в 2020 році може повністю припинити транзит газу через Україну.

Російський Газпром будує газопровід Турецький потік через Чорне море для скорочення транзиту через Україну: одна нитка Турецького потоку потужністю 15,8 млрд куб. м. газу на рік призначена для турецького ринку; друга, такої ж потужності, - для ринку Центральної та Південної Європи.

Протяжність кожної нитки морської магістралі - понад 900 км. В кінці 2016 року Росія і Туреччина підписали міжурядову угоду за проектом Турецький потік. Будівництво першої нитки газопроводу планувалося завершити в березні 2018 року, а другої - в 2019 році. Вартість будівництва Турецького потоку оцінюють в $ 6 млрд.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X