Газпром розв’язав енергетичну війну для шантажу — Шмигаль

24 вересня 2021, 10:46

Російський монополіст Газпром веде енергетичну війну, щоб домогтися введення в експлуатацію газопроводу Північний потік-2.

Про це прем'єр-міністр Денис Шмигаль сказав сьогодні під час години до запитань до уряду у Верховній Раді.

«Те, що ми бачимо з цінами на газ на європейських біржах, — це енергетична війна, яку Газпром розв’язав для шантажу і введення в експлуатацію Північного потоку-2. Це очевидний факт, який підтверджується і зменшенням експорту зі сторони російського монополіста у порівнянні з попередніми роками, і відмовою від бронювання додаткових потужностей української газотранспортної системи. Спотова ціна на європейських біржах досягнула рекорду за всю історію і сягає більше 25 грн за кубічний метр в перерахунку», — відзначив він.

Відео дня

Шмигаль нагадав, що весною Кабмін зобов’язав всі газопостачальні компанії запровадити річний продукт і автоматично перевести на нього всіх споживачів. З 1 травня ціна на газ для клієнтів Нафтогазу складає 7,96 грн за кубометр з ПДВ.

Слухайте подкаст на цю тему

Нагадаємо, що ціни на газ в Європі останнім часом різко зросли на тлі низького рівня запасів газу в європейських підземних сховищах Європи при його обмеженому надходженні по трубопроводах і в зрідженому вигляді. 20 вересня Газпром відмовився бронювати додаткову транзитну потужність через Україну, а також викупив лише третину від запропонованої транзитної потужності газопроводу Ямал-Європа, в результаті чого ціни перевищили $900 за тисячу кубометрів.

До переходу від закачування до відбору з підземних сховищ залишається близько місяця, а рівень запасів ледь перевалив за 70%. На ранок вівторка резерви становили 71,73%, що на 15,8 процентного пункту нижче середнього рівня за останні п’ять років.

Показати ще новини
Радіо NV
X