Газпром порушив умови транзитного контракту - Нафтогаз

22 серпня 2016, 21:06
Газпром знову порушив свої зобов'язання з транзитним контрактом у частині забезпечення мінімально допустимого тиску газу на вході в українську газотранспортну систему (ГТС), заявляє НАК Нафтогаз України у понеділок ввечері, 22 серпня

"Останнє суттєве падіння тиску відбулося сьогодні на газовимірювальній станції (ГВС) Суджа. Тиск у російській ГТС на цьому ключовому пункті входу склав 53,5 атм при мінімально припустимому значенні 60,0 атм", - зазначає українська компанія.

Відео дня

Нафтогаз припускає, що Газпром не в змозі стабільно підтримувати тиск у системі на необхідному рівні через незадовільний стан частини російської газотранспортної інфраструктури.

НАК нагадує, що з 2011 року російська сторона припинила публікацію даних по кількості аварійних ситуацій на традиційних газопроводах і у той же час багато уваги приділяє будівництву нових газопроводів.

Аналіз ситуації ускладнюється відсутністю пояснень російської сторони щодо недотримання вимог контракту, додає українська компанія.

"Україна готова і надалі сумлінно виконувати свої зобов’язання щодо транзиту газу до ЄС на умовах, визначених діючим контрактом. Всі дії, необхідні для забезпечення стабільного транспортування газу наступною зимою, виконуються українською стороною у відповідності до графіку та фінансуються у повному обсязі", - підкреслює Нафтогаз.

Як повідомлялося, НАК 10 серпня цього року вже заявляв про зафіксовані систематичні "провали" тиску газу з російського боку кордону нижче контрактного рівня.

У Нафтогазі нагадують, що у червні 2014 року Газпром експорт в односторонньому порядку відмовився від послуг балансування при транзиті газу по території України. Таким чином, Україна не має зобов'язань щодо забезпечення Газпрому додатковими обсягами газу для покриття раптового збільшення заявок на газ від європейських споживачів.

Наприкінці липня 2016 року Нафтогаз звернувся до Європейської Комісії та Секретаріату Енергетичного Співтовариства з проханням розглянути питання про створення моніторингової місії для перевірки фактів значних перепадів тиску в російській газотранспортній системі на вході в газотранспортну систему України.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X