Газпром поділився планами про початок будівництва двох газопроводів в обхід України

16 вересня 2016, 08:42
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Газпром поділився планами про початок будівництва двох газопроводів в обхід України  - фото

Газпром хоче почати будівництва обох проектів наприкінці 2017 року

Російський монополіст Газпром розраховує запустити будівництво газопроводів Турецький потік і Північний потік-2 в кінці 2017 року, повідомляє Reuters

Зробити це зможуть після того, як в жовтні цього року буде підписано міжурядову угоду між Москвою і Анкарою і протягом двох місяців представлять нову конфігурацію трансбалтійської магістралі.

"Зараз готується міжурядова угода між Росією і Туреччиною, яке створить правову базу для реалізації на даному етапі двох ниток, одна плюс одна, і будемо чекати подальшого розвитку подій, тому що, як у відомому прислів'ї - на милування нема силування", - сказав заступник голови концерну Олександр Медведєв.

Газпром чекає, що угода буде підписана в рамках Всесвітнього енергетичного форуму в Стамбулі 10-13 жовтня.

"Ми виходимо з того, що Європі газ потрібен. Ми доставимо газ на кордон Євросоюзу, і це вже завдання Євросоюзу вирішити, як цей газ буде розподілятися по території Євросоюзу, і це відноситься як до проекту Північний потік-2, так і до проекту Турецький потік", - зауважив Медведєв.

Нагадаємо, що в травні 2016 року проти будівництва газопроводу виступив держсекретар США Джон Керрі, який був упевнений, що Північний потік-2 матиме негативний вплив на Україну, Словаччину і Східну Європу.

А на початку серпня цього року уповноважений представник Держдепартаменту США з питань світової енергетики Амос Хохштайн заявив, що Північний потік-2 позбавить Україну $2 млрд доходу від транзиту російського газу в Європу, що може привести українську економіку до колапсу.

Крім того, в липні 2016- го антимонопольний комітет Польщі UOKiK відмовив в узгодженні будівництва Північного потоку-2, пояснивши, що це може привести до суттєвого обмеження конкуренції. Але пізніше Газпром і п'ять його європейських партнерів (Shell, OMV, ENGIE, Uniper і Wintershall) відкликали заявку на створення спільного підприємства по Північному потоку-2.

Журнал НВ (№ 21)

Парламентскі списки

Завдяки двом новим політичним силам на парламент чекає безпрецедентне в історії України оновлення

Читати журнал

Вибір редакції

Економіка

Вчора, 09:45

thumb img
Після серіалу на HBO. Хто заробить на зростанні туристичного потоку в Чорнобиль
Економіка

15 червня, 09:30

thumb img
Гроші тижня: єврооблігації України, Роттердам-, купівля каналу ZIK соратником Медведчука, піруети Баришівського райсуду і знову газ
Економіка

Вчора, 09:00

thumb img
Прощавай, Росіє. Чому Польща стала головним торговим партнером України і що купує західний сусід

Стань автором

Якщо Ви хочете публікувати свої колонки на НВ Бізнес, напишіть листа на адресу:

kolonka@nv.ua