Зробити це зможуть після того, як в жовтні цього року буде підписано міжурядову угоду між Москвою і Анкарою і протягом двох місяців представлять нову конфігурацію трансбалтійської магістралі.
"Зараз готується міжурядова угода між Росією і Туреччиною, яке створить правову базу для реалізації на даному етапі двох ниток, одна плюс одна, і будемо чекати подальшого розвитку подій, тому що, як у відомому прислів'ї - на милування нема силування", - сказав заступник голови концерну Олександр Медведєв.
Газпром чекає, що угода буде підписана в рамках Всесвітнього енергетичного форуму в Стамбулі 10-13 жовтня.
"Ми виходимо з того, що Європі газ потрібен. Ми доставимо газ на кордон Євросоюзу, і це вже завдання Євросоюзу вирішити, як цей газ буде розподілятися по території Євросоюзу, і це відноситься як до проекту Північний потік-2, так і до проекту Турецький потік", - зауважив Медведєв.
Нагадаємо, що в травні 2016 року проти будівництва газопроводу виступив держсекретар США Джон Керрі, який був упевнений, що Північний потік-2 матиме негативний вплив на Україну, Словаччину і Східну Європу.
А на початку серпня цього року уповноважений представник Держдепартаменту США з питань світової енергетики Амос Хохштайн заявив, що Північний потік-2 позбавить Україну $2 млрд доходу від транзиту російського газу в Європу, що може привести українську економіку до колапсу.
Крім того, в липні 2016- го антимонопольний комітет Польщі UOKiK відмовив в узгодженні будівництва Північного потоку-2, пояснивши, що це може привести до суттєвого обмеження конкуренції. Але пізніше Газпром і п'ять його європейських партнерів (Shell, OMV, ENGIE, Uniper і Wintershall) відкликали заявку на створення спільного підприємства по Північному потоку-2.
Коментарі
Правила коментування