Газпром поділився планами про початок будівництва двох газопроводів в обхід України

16 вересня 2016, 08:42
1324
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Газпром хоче почати будівництва обох проектів наприкінці 2017 року

Російський монополіст Газпром розраховує запустити будівництво газопроводів Турецький потік і Північний потік-2 в кінці 2017 року, повідомляє Reuters

Зробити це зможуть після того, як в жовтні цього року буде підписано міжурядову угоду між Москвою і Анкарою і протягом двох місяців представлять нову конфігурацію трансбалтійської магістралі.

"Зараз готується міжурядова угода між Росією і Туреччиною, яке створить правову базу для реалізації на даному етапі двох ниток, одна плюс одна, і будемо чекати подальшого розвитку подій, тому що, як у відомому прислів'ї - на милування нема силування", -  сказав заступник голови концерну Олександр Медведєв.

Газпром чекає, що угода буде підписана в рамках Всесвітнього енергетичного форуму в Стамбулі 10-13 жовтня.

"Ми виходимо з того, що Європі газ потрібен. Ми доставимо газ на кордон Євросоюзу, і це вже завдання Євросоюзу вирішити, як цей газ буде розподілятися по території Євросоюзу, і це відноситься як до проекту Північний потік-2, так і до проекту Турецький потік", - зауважив Медведєв.

Нагадаємо, що в травні 2016 року проти будівництва газопроводу виступив держсекретар США Джон Керрі, який був упевнений, що Північний потік-2 матиме негативний вплив на Україну, Словаччину і Східну Європу.

А на початку серпня цього року уповноважений представник Держдепартаменту США з питань світової енергетики Амос Хохштайн заявив, що Північний потік-2 позбавить Україну $2 млрд доходу від транзиту російського газу в Європу, що може привести українську економіку до колапсу.

Крім того, в липні 2016- го антимонопольний комітет Польщі UOKiK відмовив в узгодженні будівництва Північного потоку-2, пояснивши, що це може привести до суттєвого обмеження конкуренції. Але пізніше Газпром і п'ять його європейських партнерів (Shell, OMV, ENGIE, Uniper і Wintershall) відкликали заявку на створення спільного підприємства по Північному потоку-2.

Вибір редакції

Лонгріди

Вчора, 17:44

article_img
Три історії про людей, які борються за Херсонщину
Країни

Сьогодні, 10:01

article_img
"ФінляндіяІранНаші". Як в 1941 році Радянський Союз почав дві власні локальні війни
Політика

Сьогодні, 09:25

article_img
Головне зі скандального розслідування НВ про Коломойського: від бізнес-імперії в США до сина-баскетболіста

Головне

Час відповідати

Сьогодні, 10:26

article_img
Треба злитися на всіх політиків. Велике інтерв'ю голови Ощадбанку Андрія Пишного
Події

Вчора, 19:16

article_img
У 2018 році в українських корупціонерів вилучили у 35 разів менше коштів, ніж планували
Економіка

Сьогодні, 10:23

article_img
Головні новобудови країни: НВ визначило топ-10 інфраструктурних проектів України