Газпром очікує, що його частка на європейському ринку збережеться на рівні не менше 35%

26 лютого 2019, 13:04

Російський Газпром очікує, що його частка на європейському газовому ринку збережеться на рівні не менше 35%, а середня експортна ціна на газ в Європі в 2019 році становитиме $ 230-250 за 1 тис. м³.

Про це глава Газпромекспорту Олена Бурмістрова заявила на зустрічі з інвесторами в Гонконзі, пише Reuters .

Вона повідомила, що в 2018 році частка Газпрому зросла до 36,7% з 34,7% у 2017 році. На її думку, поки рано говорити про те, що зріджений газ (ЗПГ) з США позначається на газовому ринку Європи.

Відео дня

Начальник департаменту 123 (перспективного розвитку) "Газпрому" Олег Аксютін сказав, що у 2018 році "Газпром" поставив європейським споживачам 201,8 млрд м³ газу, повідомляє "Інтерфакс-Україна". За його словами, це в 55 разів більше поставок в Європу ЗПГ зі США.

"Для наочності наведу порівняння з кулінарної області. Як відомо, і їжа, і газ характеризується калорійністю. І якщо порівняти поставки Газпрому в Європу в 2018 році з повноцінним денним раціоном дорослої людини, тоді в цій ситуації вийде таким чином картинка: загальний обсяг поставок ЗПГ - це приблизно один перекус у фастфуді, а ЗПГ зі Сполучених Штатів - це інжир ", - заявив він.

Аксютін додав, що "як людина не зможе задовольнити добову потребу в калоріях одним походом в фастфуд, а тим більше інжиром, так і енергобезпека Європи не може спиратися тільки на поставки ЗПГ".

За словами Бурмістрової, в минулому році країни Європи імпортували з США близько 3,6 млрд м³ газу.

Директор комерційного структурування американського постачальника ЗПГ Cheniere Energy Сем Уайт заявляв в листопаді минулого року, що до 2030 року Європа може збільшити закупівлі ЗПГ в США в 5 разів - до 200 млн тонн.

Показати ще новини
Радіо NV
X