Газпром не може збільшувати поставки газу в обхід України – прес-секретар Порошенка

28 грудня 2016, 09:56
Російський Газпром не буде мати можливості збільшувати поставки газу в обхід України до розгляду позову польської компанії PGNIG про призупинення доступу до газопроводу OPAL в суді ЄС

Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив прес-секретар президента України Святослав Цеголко.

"Суд ЄС підтримав вимоги польської PGNIG про призупинення виконання рішення ЄК щодо збільшення доступу Газпрому до трубопроводу OPAL. Це перший важливий результат скоординованих зусиль України з Польщею у цьому питанні", - пише він.

Відео дня

За його словами, це означає, що до розгляду позову по суті Газпром не буде мати можливості збільшувати поставки газу в обхід України, а Україна продовжить захищати свої національні інтереси у сфері енергетики через суд ЄС, так і через механізми Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Нагадаємо, що газопровід OPAL потужністю 36 млрд кубометрів з'єднує морський газопровід Північний потік з Німеччиною і Чехією. Газопровід дає вихід на ринки Центральної та Східної Європи в обхід України.

Раніше Газпром мав право лише на 50% його потужностей. Це обмеження було накладено ЄК в 2009 році. Рішення дає можливість концерну купувати квоти ще на 40% потужностей.

Газопровід OPAL знаходиться в Німеччині і об'єднує російський Північний потік з газотранспортною системою Центральної і Західної Європи. Газ по OPAL надходить в Німеччину до кордону з Чехією.

Нагадаємо, що наприкінці жовтня Державна нафтогазова компанія Польщі PGNIG пообіцяла оскаржити доступ Газпрому до 50% потужності газопроводу OPAL.

Показати ще новини
Радіо NV
X