Ціни на газ в Європі злетіли до $850/тисячу кубометрів

20 вересня 2021, 10:47

У понеділок вранці спотова ціна на газ в Європі відновила зростання після традиційної корекції в кінці тижня.

Ціна найближчого (жовтневого) ф'ючерсу на спотовий індекс TTF на газ на біржі ICE Futures вранці досягла 70,57 євро за МВт.год, або $855 за тисячу кубометрів, повідомляє Інтерфакс.

Відео дня

Минулого тижня торги завершилися на рівні $788.

Ціни ростуть на тлі низького рівня запасів газу в європейських підземних сховищах при його обмеженому надходженні по трубопроводах і в зрідженому вигляді. До переходу від закачування до відбору з підземних сховищ залишається близько місяця, а рівень запасів ледь перевалив за 70%. На ранок вівторка резерви становили 71,73%, що на 15,8 процентного пункту нижче середнього рівня за останні п'ять років.

У понеділок на європейських платформах бронювання пройдуть аукціони на прокачку газу на жовтень - на всі потужності газопроводу Ямал-Європа (проходить в Німеччину через Білорусь і Польщу), а також на додаткові транзитні потужності через Україну.

Підсумки аукціонів бронювання газотранспортних потужностей польського і українського транзитних коридорів в дефіцитному 2021 році сильно впливають на ціну газу на спотовому ринку і ціну акцій Газпрому.

Як повідомлялося, 15 вересня жовтневі ф'ючерси перевищили $900 за тисячу кубометрів, в якийсь момент досягнувши стелі в $964.

Максимальна ціна на газ в Європі була зафіксована в березні 2018 року - $969 за тисячу кубометрів, в той час на континенті бушував холодний фронт Звір зі Сходу (the Beast from the East).

При цьому ще в серпні середня ціна газу на TTF становила всього $533 за тисячу кубів.

Показати ще новини
Радіо NV
X