«Як ми могли бути настільки сліпі». Попередня влада нічого не зробила для усунення залежності від РФ — німецькі міністри

30 березня, 15:24
Анналена Бербок, міністр закордонних справ ФРН (Фото:Shokry Hussien / Reuters)

Анналена Бербок, міністр закордонних справ ФРН (Фото:Shokry Hussien / Reuters)

Німецькі політики знали про небезпеку посилення енергетичної залежності від РФ після анексії Криму у 2014 році і тепер розплачуються за ігнорування проблеми.

Про це заявила міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок, повідомляє Politico.

Війна Росії проти України — останні новини

«Насправді ми, європейці, найпізніше з 2014 року знали… що ми маємо стати повністю незалежними від російського імпорту викопного палива, і було прийнято стратегію щодо диверсифікації нашого імпорту енергоносіїв. Однак ми з цим не впоралися, і зараз це мстить найжорстокішим чином», — сказала Бербок, виступаючи на конференції Берлінський діалог енергетичного переходу.

Відео дня

Міністр економіки та клімату Роберт Хабек, який, як і Бербок, належить до Партії зелених, яка не входила до попереднього уряду, також різко розкритикував минулі рішення офіційного Берліна.

«Енергетична політика — це завжди політика сили, завжди політика інтересів, тож завжди політика безпеки. І якщо ви озирнетеся назад, ви майже не зможете зрозуміти, наскільки ми могли бути настільки сліпі, щоб не помітити цього», — сказав він.

Слухайте подкаст на цю тему

«Ми знали або могли знати, що було б не лише безглуздо пов’язувати всю нашу безпекову політику з однією країною, а й нерозумно було б пов’язувати з цією конкретною країною, — сказав Хабек. — Ми маємо визнати, що діяли неправильно у минулому».

Партія зелених має багатий досвід критики залежності Німеччини від імпорту енергоносіїв з РФ, а також від газопроводу Північний потік-2. Частково це пов’язано з їхньою політичною позицією щодо просування відновлюваних джерел енергії.

Під час передвиборчої кампанії в Німеччині в 2021 році, в якій Бербок балотувалася як кандидат у канцлери від Зелених, вона була єдиним кандидатом, який відкрито попередив про геополітичні наміри Росії і небезпечні енергетичні зв’язки з РФ.

«Якщо ви дійсно хочете керувати країною та Європою, то вам потрібно трохи зазирнути вперед та сказати: що відбудеться в майбутньому? А пан Путін змагається не лише з Україною, яку він хоче дестабілізувати, а й з нами, європейцями», — говорила Бербок у ході теледебатів улітку 2021 року.

Як повідомлялося, раніше Роберт Хабек озвучив плани щодо відмови Німеччини від російського викопного палива.

Також повідомлялося, що канцлер ФРН Олаф Шольц від імені G7 заявив про відмову платити за російські енергоносії у рублях.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X