Фрідман про енергоперехід: Безвідповідально говорити, що все швидко зміниться. Споживання газу буде зростати

7 жовтня 2021, 14:29

Тренд на зниження використання невідновлюваних джерел енергії є дуже сильним і буде прогресувати, але цей перехід не буде швидким.

Про це російський мільярдер, співвласник Альфа-Груп Михайло Фрідман сказав в ході Київського міжнародного економічного форуму.

«Через економічні і не тільки економічні причини ми вступили в період, коли почалася трансформація в тому числі на енергетичному ринку. При чому я б сказав, що неекономічні причини грають не менш важливу роль, ніж суто економічні», - зазначив він.

Відео дня

Фрідман додав, що цей енергоперехід  «не дуже швидко буде відбуватися». Наприклад, вугілля, яке є найменш ефективним і найбільш екологічно шкідливим, «все одно є гігантським джерелом енергії в багатьох країнах», зокрема в Китаї та Індії.

«Легковажно говорити, що це все швидко зміниться, абсолютно безвідповідально. Ми побачимо кілька речей. Якось буде знижуватися споживання нафти, тому що буде відбуватися заміщення машин з бензиновими двигунами електромобілями, а значна частина споживання нафти пов'язана з бензином. Я думаю, що споживання газ в найближче десятиліття точно знижуватися не буде, а швидше зростатиме», - сказав олігарх.

Він також вважає, що технології будуть вдосконалюватися, тому альтернативні джерела енергії будуть більш конкурентоспроможними з точки зору ціни. Відповідно, їх частка теж буде рости. Цьому буде сприяти податковий режим, який найбільші економіки світу введуть досить злагоджено.

«Я б сказав, що компанії, які виробляють нафту і газ, будуть не користуватися популярністю, але будуть існувати і заробляти гроші ще протягом досить тривалого часу... Вони будуть влаштовані, як тютюнова індустрія, яку всі не люблять, але вона заробляє великі гроші, тому що все одно є досить велика армія людей, які курять. Але при цьому ці гроші частково витрачаються на охорону здоров'я і різні правильні речі. Так буде влаштований і нафтофий і газовий бізнес», - заявив Фрідман.

Нагадаємо, що країни Євросоюзу хочуть зробити континент кліматично нейтральним до 2050 року. Ця ціль сформульована в програмі Європейський Зелений Курс (European Green Deal).

Показати ще новини
Радіо NV
X