РРО для ФОП. Кому потрібен касовий апарат у 2022 році

11 грудня 2021, 06:31

Відстрочене на рік рішення про обов’язкову наявність РРО для фіскалізації продажів ФОПєдинників 24 груп набуде чинності з 1 січня 2022 року.

Усі підприємці, які є платниками єдиного податку 2—4 груп, зобов'язані здійснювати свою діяльність з обов'язковим використанням РРО (реєстраторів розрахункових операцій).

Відео дня

Зобов'язання

Обов'язкове застосування РРО для ФОП 2-4 груп не залежить від:

  • обороту;
  • сфери діяльності.

У разі здійснення операцій за допомогою банківського переказу потреба у РРО відсутня. Однак у випадку з готівковим або розрахунком банківською карткою застосування фіскальних реєстраторів є обов'язковим.

Тобто з початку нового року РРО без РРО не обійдуться багато компаній із середнього та малого бізнес-сегменту, у тому числі ресторани та кав'ярні, готелі, інтернет-магазини, продавці текстилю, турагентства тощо).

Штрафні санкції

Кожна транзакція без фіскалізації буде оштрафована. Сума штрафу залежить від кількості незаконних розрахунково-касових операцій:

  • перша — 100% від суми чека;
  • друга й наступні — 150% від суми чека.

Органи податкових служб уповноважені здійснювати перевірки щодо використання бізнесом РРО та застосовувати штрафні санкції у разі виявлення порушень.

Редактор: Гала Конопля
Показати ще новини
Радіо НВ
X