Фонд гарантування вкладів отримав шанс повернути $104 млн, виведених із Дельта банку

27 січня 2016, 15:30
Вищий господарський суд Києва 27 січня 2016 року частково задовольнив позов до підприємства Яблуневий дар, яке взяло участь у виведенні активів зі збанкрутілого Дельта Банку на користь американського агрохолдингу Cargill

Як предає кореспондент НВ, суд постановив відправити справу на повторний розгляд у суд першої інстанції, але з іншою колегією суддів.

Як відомо, Дельта Банк та Фонд гарантування вкладів фізичних осіб ініціювали відкрите судове засідання. У ході якого ліквідатори Дельта Банку намагаються повернути під свій контроль кредитну заборгованість компанії Яблуневий Дар у сумі 35 млн євро. Йдеться про повернення активу банку, які, за словами позивача, міноритарний акціонер Дельти агрохолдинг Cargill (30% акцій банку) вивів незаконним шляхом через договір правонаступництва по кредиту, виданому ЯбДару Дельта Банком.

Відео дня

Одночасно банк веде схожі судові справи із компаніями Танк Транс (8,5 млн євро), Стройбуд Іллічівськ (4,5 млн дол) і Іллічівський зерновий порт (400 млн грн).

Раніше стало відомо, про гучний скандал щодо вкрадених у Дельта Банка коштів, у якому замішаний один із ключових українських інвесторів - корпорація Cargill. У підприємства-позичальниках стверджують, що Дельта Банк, Cargill і ряд українських компаній-позичальників протягом 2014-2015 років уклали 17 угод правонаступництва за договорами кредитування. Банк нібито випустив довірчі документи на ім'я Cargill під штучно створену заборгованість Дельти перед агрохолдингом.

Показати ще новини
Радіо NV
X