Фонд гарантування вкладів отримав шанс повернути $104 млн, виведених із Дельта банку

27 січня 2016, 15:30
880
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вищий господарський суд частково задовільнив позов проти Cargill

Вищий господарський суд Києва 27 січня 2016 року частково задовольнив позов до підприємства Яблуневий дар, яке взяло участь у виведенні активів зі збанкрутілого Дельта Банку на користь американського агрохолдингу Cargill

Як предає кореспондент НВ, суд постановив відправити справу на повторний розгляд у суд першої інстанції, але з іншою колегією суддів.

Як відомо, Дельта Банк та Фонд гарантування вкладів фізичних осіб ініціювали відкрите судове засідання. У ході якого ліквідатори Дельта Банку намагаються повернути під свій контроль кредитну заборгованість компанії Яблуневий Дар у сумі 35 млн євро. Йдеться про повернення активу банку, які, за словами позивача, міноритарний акціонер Дельти агрохолдинг Cargill (30% акцій банку) вивів незаконним шляхом через договір правонаступництва по кредиту, виданому ЯбДару Дельта Банком.

Одночасно банк веде схожі судові справи із компаніями Танк Транс  (8,5 млн євро), Стройбуд Іллічівськ (4,5 млн дол) і Іллічівський зерновий порт (400 млн грн).


Раніше стало відомо, про гучний скандал щодо вкрадених у Дельта Банка коштів, у якому замішаний один із ключових українських інвесторів - корпорація Cargill. У підприємства-позичальниках стверджують, що Дельта Банк, Cargill і ряд українських компаній-позичальників протягом 2014-2015 років уклали 17 угод правонаступництва за договорами кредитування. Банк нібито випустив довірчі документи на ім'я Cargill під штучно створену заборгованість Дельти перед агрохолдингом.

Вибір редакції

LIFE

Вчора, 19:52

article_img
Їсти як німець. Гастротур Ектора Хіменеса-Браво по Баварії
Політика

Вчора, 15:43

article_img
Вибори по-східному. Як Геннадій Кернес робить з Харкова електоральний анклав для Порошенка
Події

Вчора, 17:45

article_img
Наші люди. Діаспора стала двигуном українського лобі в США та збирає мільйони доларів для батьківщини

Головне

Країни

Вчора, 13:30

article_img
Біля автоколони губернатора одного з міст Афганістану вибухнула бомба, загинуло щонайменше восьмеро силовиків
Політика

Вчора, 18:25

article_img
Вілкула, Ківу і журналіста-розслідувача Гнапа висунули в президенти України
Лонгріди

Вчора, 16:54

article_img
Три історії про людей, які борються за Херсонщину