Фонд держмайна звинуватив МЕРТ в зриві малої приватизації

6 липня 2018, 14:42

Проведення малої приватизації державних підприємств може бути зірвано через те, що досі не затверджена необхідна нормативна база для продажу невеликих держоб'єктів. Відповідальним за це є Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ).

Про це заявив в.о. глави Фонду державного майна (ФДМ) Віталій Трубаров.

"Відсутність порядку визначення додаткових умов продажу - це найважливіше питання, оскільки понад 60% [малих] підприємств будуть виставлятися на продаж саме з умовами. А на сьогодні цей нормативний документ відсутній", - написав він на своїй сторінці в соцмережі Facebook в п'ятницю, 6 липня.

Відео дня

Відповідальним за підготовку цих документів уряд визначив саме МЕРТ.

"Відсутність порядку унеможливить виставлення на продаж цих підприємств", - підкреслив Трубаров.

Невирішеним залишається також питання продажу через електронну торгову систему належних державі пакетів акцій в статутних капіталах державних компаній, оскільки програмне забезпечення ДП "Прозорро Продажі" не передбачає форму введення для інформації про пакети акцій, уточнив Трубаров.

ФДМ офіційно звернувся до Кабінету міністрів, в МЕРТ і ДП Прозорро Продажі з проханням невідкладно усунути ці проблеми, додав він.

Раніше МЕРТ повідомило, що перші десять електронних майданчиків отримали акредитацію для проведення "малої" приватизації.

Нагадаємо, що в Україні встановили нові правила приватизації майна. Мала приватизація передбачає продаж більш ніж 600 державних об'єктів вартістю не більше 250 млн грн. Перші аукціони планувалося оголосити в кінці червня 2018 року.

Показати ще новини
Радіо NV
X