Фонд держмайна назвав можливого покупця ОПЗ

8 лютого 2016, 11:22
Фонд державного майна може дозволити приватизувати норвезькій компанії Yara Одеський припортовий завод, якщо компанія захоче його придбати

Про це в інтерв’ю Економічній правді заявив голова ФДМУ Ігор Білоус.

Крім того голова ФДМУ пояснив, яким чином діють обмеження участі у приватизації компаній з державною часткою більше 25%.

Відео дня

За його словами, закон незрозуміло написаний і його треба трактувати. У Фонді пояснили, що це обмеження діє лише для українських покупців.

"Якщо ви український інвестор і так сталося, що більше 25% вашого капіталу належить українській державі, то ви не маєте права купувати об’єкт. У нас закони тлумачить Мін’юст", - зазначив Білоус.

Також, за словами голови ФДМУ, приватизацією ОПЗ цікавиться марокканська OCP, але вона на 100% державна компанія.

Голова ФДМУ пояснив, що німецькій або швейцарській дочірній компанії "Газпрому" не вдасться приватизувати ОПЗ. Тому що Фонд буде розкривати власників до кінцевого бенефіціара.

Крім того, законодавчо недопуск до приватизації російських власників буде закріплений у відповідному нормативному акті.

Раніше НВ повідомляло, ОПЗ може бути виставлений на продаж вже в квітні 2016 року. Крім того, Фонд державного майна пропонує виставити на приватизацію компанії Турбоатом і Запорізький титано-магнієвий комбінат.

Раніше Кабінет міністрів України продовжив до 31 липня 2016 року терміни приватизації основних державних активів - енергокомпаній, ОПЗ і Сумихімпрому.

Нагадаємо, міністр економічного розвитку Айварас Абромавічус, який нещодавно оголосив про свою відставку, назвав приватизацію головною невиконаної метою Міністерства економічного розвитку і торгівлі в 2015 році.

Показати ще новини
Радіо НВ
X