Fitch залишило суверенні рейтинги РФ на рівні "ВВВ-" з негативним прогнозом

0 коментувати
При цьому агентство відзначає зниження зовнішніх ризиків для РФ за останні 12 місяців
Фото: politeka.net

При цьому агентство відзначає зниження зовнішніх ризиків для РФ за останні 12 місяців

В п'ятницю міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгострокові рейтинги дефолту емітента Росії у національній та іноземній валюті та залишила їх на останньому щаблі інвестиційного рівня "ВВВ-" з прогнозом рейтингів - "негативний". Про це повідомляє Інтерфакс-Україна

Такий же рівень рейтингів мають Туреччина, Індія, ПАР, Уругвай, Індонезія.

Оцінки пріоритетних незабезпечених боргових зобов'язань РФ в національній та іноземній валюті, а також стелю країнового рейтингу також залишено на позиції "ВВВ-".

Короткостроковий рейтинг дефолту емітента в іноземній валюті підтверджений на рівні "F3", що є показником, межуючим з ризиковим рівнем "В".

"Рейтинги рівня "BBB-" відображають сильні позиції зовнішнього і суверенного балансу Росії і низькі потреби у фінансуванні на тлі таких структурних слабкостей, як залежність від сировини і ризики організації управління, низький потенціал зростання і геополітична напруженість", - наголошується в прес-релізі Fitch.

Агентство відзначає зниження зовнішніх ризиків для Росії за останній рік. Разом з цим зменшилися побоювання різкого витрачання міжнародних резервів через відтік капіталу і необхідність виконання боргових зобов'язань.

Аналітики Fitch прогнозують скорочення ВВП на рівні 1,5%, що більш ніж в два рази краще торішнього падіння ВВП 3,7%. Разом з тим дефіцит федерального бюджету зросте на 1,5% ВВП порівняно з показником 2015 року, і складе 3,9%.

Середньостроковий потенціал зростання російської економіки обмежений рівнем менше 2% у рік, що гірше середніх для групи "BBB" 3,3%.

При цьому Fitch прогнозує, що профіцит поточного рахунку платіжного балансу покриє відтік капіталу, який, за прогнозами, складе 40 млрд доларів в цьому році.

Основними ризиками для рейтингу залишаються зниження цін на нафту і високий попит на іноземну валюту.

Прогнози виходять з того, що санкційна політика ЄС і США стосовно Росії не зміниться в середньостроковій перспективі.

Нагадаємо, в березні Міжнародне рейтингове агентство S&P підтвердило інвестиційний рейтинг Росії на рівні " BB+ з негативним прогнозом.

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: